Jak powstaje projekt wnętrza?
21904
post-template-default,single,single-post,postid-21904,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak powstaje projekt wnętrza?

Tworzymy oryginalne rozwiązania. Ich unikalny charakter jest zasługą indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. W naszej warszawskiej pracowni nie mierzymy jedną miarą każdego naszego Klienta. Dla nas projektowanie wnętrz zaczyna się już od unikatowego projektu, dopasowanego do potrzeb, gustu, marzeń przyszłego użytkownika tej przestrzeni. W odmienny sposób realizujemy zlecenia aranżacji wnętrz prywatnych, biurowych, komercyjnych. W każdym z tych przypadków przebieg tworzenia projektu jest jednak podobny.

ETAP 1: Rozmowa
Na podstawie wywiadu z Klientem architekt, dekorator i projektant wnętrz mogą poznać oczekiwania w zakresie estetyki oraz funkcjonalności przestrzeni. Dowiadujemy się o preferowanym stylu, kolorystyce, ulubionych wzorach. Jednocześnie poznajemy elementy, które przeszkadzają inwestorom i których nie chcą mieć w swoich domach lub biurach.

ETAP 2: Wizja lokalna
Oglądamy miejsce przeznaczone pod aranżację. Wykonujemy pomiary. Sprawdzamy elementy stałe, których nie sposób usunąć. Weryfikujemy funkcjonalność układu przestrzennego. Na tej podstawie możemy stworzyć bazę do szkicu. To pozwala na tworzenie wizji realnej do wykonania, uwzględniającej ograniczenia oraz możliwości i szanse zmian w przestrzeni.

ETAP 3: Propozycja
Znając oczekiwania oraz potrzeby i preferencje inwestorów, a także mając na uwadze warunki lokalowe przystępujemy do tworzenia propozycji. Architekt wnętrz – jeśli układ tego wymaga – wprowadza zmiany, dekorator wnętrz – proponuje rozwiązania w zakresie estetyki, zaś projektant scala te wszystkie elementy tworząc spójny obraz. Konfrontacja propozycji (przedstawionej w postaci wizualizacji) z Inwestorem pozwala na wprowadzenie ewentualnych poprawek. Jest to newralgiczny moment we współpracy. Okazuje się bowiem czy dobrze odczytaliśmy intencje inwestora, czy uwzględnione zostały wszystkie oczekiwania i prośby, czy trafiliśmy w gust.

ETAP 5: Korekta
Jest to moment, w którym możemy wprowadzić zmiany w przygotowanej wizualizacji. Po wniesieniu uwag przez Klienta i weryfikacji ich adekwatności. Niekiedy z przyczyn technicznych nie jest możliwe spełnienie określonych oczekiwań, wówczas dokładamy starań, aby zaoferować rozwiązanie jak najbliższe wizji Klienta bądź zaproponować ciekawą alternatywę. Poprawki zamieszczamy na projekcie i przekazujemy do wglądu Klientowi.

ETAP 6: Gotowy do realizacji
Po akceptacji przez Inwestora zmian podejmujemy się przygotowania szczegółowego szkicu. Na tym etapie projektowania wnętrz posiłkujemy się programem CAD, który pozwala na przygotowanie projektu w sposób niezwykle dokładny. Finalnie Klient otrzymuje gotowy do realizacji plan, zawierający zmiany budowlane, a także ewentualne zmiany w układach instalacji, a także informacje dotyczące rozmieszczenia poszczególnych mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Dokument przekazujemy w formie papierowej Klientowi. Umożliwiamy przygotowanie go w kilku egzemplarzach.

Podejmujemy się przygotowani projektu dla klientów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy i okolic.

No Comments

Post a Comment