Jak zaprojektować kuchnię z dużą lodówką?
21908
post-template-default,single,single-post,postid-21908,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak zaprojektować kuchnię z dużą lodówką?

Kuchnia stanowi serce każdego domu. To właśnie tu spotykają się wszyscy domownicy, jedzą wspólne posiłki, a także odbywają się w większości domowe imprezy. Aktualnie projektanci wnętrz proponują najczęściej lodówki w zabudowie, pozwalające na zaaranżowanie jednolitej przestrzeni. Mają one jednak niewielką pojemność i nie zawsze odpowiadają potrzebom dużej rodziny. Dla takich osób najodpowiedniejsze będą wtedy duże lodówki np. Side by Side. Musimy jednak pamiętać, że kierują się one innymi zasadami niż lodówki mniejszych rozmiarów.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
  • Przede wszystkim są dużo głębsze, więc na pewno nie uda nam się ich zlicować z blatem kuchennym. Ich głębokość to zazwyczaj ok.70cm.
  • Lodówki tego typu znacząco różnią się też szerokością od klasycznych lodówek. Najczęściej mieszczą się one w przedziale 90-120cm.
  • Mają też odpowiednio grubsze drzwi w porównaniu z klasycznymi lodówkami dlatego nie powinny być umieszczane bezpośrednio przy ścianie lub zabudowie.
  • W przypadku modelu z wbudowaną kostkarką do lodu, musimy pamiętać o znajdującym się bezpośrednio z tyłu zaworze z dopływem wody.
  • Pamiętajmy też, aby zmierzyć wszystkie otwory, przez które będziemy przenosić lodówkę przy wnoszeniu jej do domu, aby nie okazało się że musimy zdejmować ościeżnice lub nawet przerabiać otwory drzwiowe.
  • Wybierzmy lodówkę w neutralnym kolorze, tak aby pasowała do reszty aranżacji.

Lodówki typu Side by Side są na pewno świetnym rozwiązaniem dla dużych rodzin lub osób, które lubią dużo gotować i idealnie sprawdzą się we wnętrzu kuchni, nadając jej nowoczesny styl.

Duże chłodziarko-zamrażarki są nie tylko praktyczne ze względu na możliwość przechowania znacznej ilości żywności, ale bardzo często pełnią również rolę dekoracyjną.

www.dobrzemieszkaj.pl

Tags: