Jak zaprojektować prysznic bez brodzika?
21954
post-template-default,single,single-post,postid-21954,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak zaprojektować prysznic bez brodzika?

Coraz większą popularność zdobywają kabiny prysznicowe montowane bez brodzika. Nadają one przestronności i lekkości przez co projekt łazienki zyskuje na estetyce. Musimy pamiętać, że pomimo dużej popularności jaką ten system zdobywa w ostatnim czasie, nie zawsze mamy możliwość instalacji tego rozwiązania. Jakie warunki więc musimy spełnić? Przede wszystkim należy sprawdzić czy w grubości stropu uda nam się uzyskać 11-15cm na części przyłączeniowe odpływu podłogowego ze spadkiem. Ważnym elementem jest też wykonanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej pod takim prysznicem oraz odpowiednie wyprofilowanie podłogi, tak aby część prysznicowa nie wystawała ponad powierzchnię płytek podłogowych w łazience a uzyskany spadek nie powodował przestojów wody na powierzchni prysznica. Jeżeli nie uda nam się uzyskać odpowiednich parametrów, możemy odpływ zamontować w ścianie. Odpływ jest zamontowany wtedy na poziomie wykończonej podłogi. Odpływy podłogowe możemy podzielić na:

– liniowe oraz

– punktowe

Odpływy liniowe mają większą powierzchnię zbierania wody i możemy je zamontować praktycznie w dowolnym miejscu prysznica ( najczęściej jednak montuje się je przy ścianie lub na granicy kabiny ), formując spadek wody w jego kierunku. Odpływy punktowe umieszczane są zazwyczaj w centralnym punkcie prysznica co wymaga wykonaniu spadku w 4 strony. Przed wybraniem odpowiedniego odpływu warto jest sprawdzić czy posiada on możliwość łatwego czyszczenia.

Prysznic bez brodzika warto jest zainstalować w łazienkach o małym metrażu, dzięki temu będzie ona wydawała się większa. Jeżeli do tego zastosujemy kabinę ze składanymi ścianami, zyskamy dodatkową przestrzeń w łazience. Warto jednak pamiętać że montaż prysznica bez brodzika jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż prysznica ze zwykłym brodzikiem, dlatego też warto skorzystać z porady specjalisty i usług profesjonalnej ekipy remontowej.

Tags: