Kino letnie w ogrodzie.
Jak zaprojektować kino letnie we własnym ogrodzie? O czym należy pamiętać? Jakie rozwiązania wykorzystać? Pracownia projektowania wnętrz Progetti Warszawa podpowiada i inspiruje, jak stworzyć własną przestrzeń na seanse pod gołym niebem.
kino letnie w ogrodzie,kino letnie aranżacja,kino letnie inspiracje,kino letnie ogród,kino letnie taras,kino letnie pod altanką,seans na świeżym powietrzu,własne kino letnie,jak zaprojektować kino letnie
22170
post-template-default,single,single-post,postid-22170,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Kino letnie w ogrodzie.

Długie i ciepłe letnie wieczory to doskonała okazja na zorganizowanie seansu filmowego na świeżym powietrzu. Przydomowy ogródek lub taras to idealna przestrzeń do stworzenia prywatnego kina letniego, w którym możemy obejrzeć ulubiony film z rodziną i przyjaciółmi. Aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do oglądania, warto pamiętać o podstawowych elementach projektowania własnego kina domowego.

Miejsce.

Kino na świeżym powietrzu, w ogrodzie lub na tarasie, musi być zabezpieczone przed deszczem i wiatrem. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie częściowo zabudowana altana ogrodowa, która osłoni przed różnym warunkami atmosferycznymi. Konstrukcja altany może zostać wykonana z drewna lub betonu architektonicznego. Ciekawy efekt powstaje z połączenia obu tych materiałów. Ściana z betonu z łatwością może posłużyć jako ekran, natomiast drewniane belki i dach wzbogacą altanę o naturalny i ciepły wygląd. W drewnianej podłodze pięknie prezentują się siedziska z poduchami. Tak stworzone miejsce relaksu w kształcie kwadratu lub okręgu sprawi, że wszyscy uczestnicy seansu będą blisko siebie, a w środku można zamontować biokominek lub ustawić stolik z przekąskami, do których każdy będzie miał swobodny dostęp. Przy małej powierzchni świetnym rozwiązaniem będą wysuwane z podłogi oparcia, dzięki którym można stworzyć wygodne leżaki.

Ekran i dźwięk.

Za ekran może posłużyć betonowa ściana altanki lub ściana domu. Ważne, aby była ona bez faktur, okien i drzwi. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości obrazu, wato zainwestować w profesjonalny rozwijany ekran do projektora lub duży telewizor. Istotne jest również dobre nagłośnienie. W ogrodzie sprawdzą się głośniki wbudowane w projektor lub zwykłe głośniki komputerowe z subwooferem. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soundbar lub zestawu głośników kina domowego. Należy przy tym pamiętać o ochronie sprzętu, dlatego przy takim rozwiązaniu istotne jest zadaszenie, które chroni urządzenia przed zniszczeniem. Warto także zadbać o plan instalacji elektrycznej, aby kable i przełączniki nie zakłóciły estetycznego wyglądu ogrodu lub tarasu.

Aranżacja.

Atmosferę w ogrodzie i na tarasie tworzą dodatki. Domowe kino letnie powinno być miejscem nie tylko wygodnym, ale przede wszystkim przyjemnym. Dlatego ważne jest oświetlenie, stoliki i dodatki w postaci lampionów i donic z kwiatami. Wygodne pufy, hamaki i poduchy, pomogą się zrelaksować i cieszyć długimi seansami. Wiszące lampiony ogrodowe, podświetlana podłoga LED i reflektory skierowane na rośliny stworzą magiczny nastrój. Natomiast Biokominek zapewni ciepło w chłodniejsze wieczory i przyjemne, delikatne oświetlenie.

Przeczytaj także: