Aranżacja domowego SPA z siłownią.
Domowe SPA z siłownią, to marzenie niejednego z nas. Relaks i aktywność fizyczna w zaciszu własnego domu, bez konieczności dojazdów, to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób oraz introwertyków, którzy unikają miejsc publicznych. Podpowiadamy jak je zaprojektować SPA i siłownie w domu.
domowe spa,spa w domu,sauna do domu,sauna w domu,domowa siłownia,siłownia w domu,domowe spa inspiracje,domowa siłownia inspiracje,strefa ćwiczeń dom,sauny do domu,spa z siłownią,jak urządzić siłownie w domu,jak urządzić domowe spa
22183
post-template-default,single,single-post,postid-22183,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Aranżacja domowego SPA z siłownią.

Sauny i siłownie zyskują coraz więcej zwolenników ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Jednak mając na uwadze brak prywatności oraz kwestie higieniczne, nie każdemu odpowiada korzystanie z sauny, czy siłowni w miejscach ogólnie dostępnych, gdzie można spotkać wiele innych osób. Zwolennicy kąpieli w ogrzanym powietrzu oraz wysiłku fizycznego, którzy jednocześnie chcą uniknąć publicznych obiektów, decydują się na stworzenie strefy SPA z siłownią we własnym domu.

Strefa relaksu.

Do wyboru mamy sauny suche, mokre, parowe i na podczerwień. W saunach na podczerwień nie występuje para, dlatego są idealnym rozwiązaniem do wnętrz połączonych z siłownią i z utrudnioną cyrkulacją powietrza. Jeżeli powierzchnia wnętrza na to pozwala, można zestawić różne rodzaje saun. Kabiny oddzielone półkami na potrzebne akcesoria, ręczniki i szlafroki, będą tworzyć spójną, estetyczną całość. W projekcie domowego SPA należy uwzględnić także miejsce na kabinę prysznicową lub zlokalizować saunę w pomieszczeniu sąsiadującym z łazienką.

Sauny wykonane powinny być z paneli odpowiedniego gatunku drewna, o grubości co najmniej 12 mm. Ważne, aby drewno miało jak najmniej sęków i minimalną ilość żywicy, co gwarantuje komfort i użytkowanie przez długi czas. Wiele firm oferuje gotowe kabiny lub projekt na indywidualne zamówienie, co pozwala projektantowi dopasować saunę do możliwości wnętrza oraz gustu przyszłego użytkownika. W domowej saunie należy pamiętać o odpowiedniej wymianie i obiegu powietrza. Wokół kabiny sauny powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza, dlatego należy zachować odstęp pomiędzy ścianą pokoju a kabiną.

W aranżacji całego pomieszczenia warto sięgnąć po naturalne materiały, które kojarzą się z przyrodą. Meble powinny być wykonane z trwałych i odpornych na wilgoć materiałów i dostosowane do stylu pomieszczenia. Całość  wnętrza można uzupełnić żywymi kwiatami, które stwarzają wrażenie łączności z naturą.

Strefa do ćwiczeń.

Praktycznym rozwiązaniem jest połączenie sauny z siłownią, gdzie domownicy mogą aktywnie spędzić czas. Prywatna siłownia umożliwia trening o każdej porze, bez wychodzenia z domu i osób trzecich. W obecnych czasach, kiedy zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków w miejscach publicznych jest niezwykle trudne, rozwiązaniem stają się domowe siłownie. W prywatnej strefie ćwiczeń mamy poczucie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa.

Do stworzenia własnej siłowni potrzebne jest odpowiednie pomieszczenie, od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych, w zależności od tego jak chcemy ćwiczyć i w jaki sprzęt zainwestować. Kluczową kwestią jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji we wnętrzu, aby mieć dostęp do dopływu świeżego powietrza. Istotne jest także odpowiednie wykończenie podłogi. Powinna być antypoślizgowa i łatwa do utrzymania w czystości. Idealnym rozwiązaniem będą gumowe nawierzchnie, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń lub panele o wysokiej klasie ścieralności, położone na wyciszającym podkładzie. Warto również wykończyć ściany zmywalną farbą, którą łatwo czyścić na mokro, co zapewni estetyczny wygląd siłowni przez długi czas. Doskonałym rozwiązaniem będzie zamontowanie dużego lustra na ścianie, w którym można kontrolować technikę wykonywania ćwiczeń. Przydatnym dodatkiem będzie także telewizor, który umożliwi ćwiczącym włączenie ulubionego treningu lub zapewni dodatkową rozrywkę.