Designerskie okapy.
Wpis o designerskich okapach, które oprócz funkcji praktycznych, spełniają się w roli dekoracji. Okap to niezbędny element każdej kuchni. Jaki okap będzie najlepszy do Twojego wnętrza? - okap cylindryczny, okap do zabudowy, okap blatowy, okap z regulowaną wysokością, a może okap otoczony nietypową dekoracją?
okap do kuchni,cylindryczny okap,designerskie okapy,okap kuchenny,okap wyspowy,okap do zabudowy,okap blatowy,nowoczesny okap,
22233
post-template-default,single,single-post,postid-22233,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Designerskie okapy.

Czy potrafisz wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez okapu? To urządzenie stało się niezbędnym wyposażeniem tego miejsca. Okap eliminuje opary i zapachy powstałe podczas gotowania. Chroni także nasze ściany oraz meble przed brudem i gromadzeniem się wilgoci. Ma także właściwości prozdrowotne, ponieważ wchłania drobiny kurzu, drobnoustroje a także zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów. Ale okap nie jest już jedynie praktycznym elementem kuchni. Coraz częściej spełnia rolę nietypowej dekoracji, która przyciąga uwagę. Wiele firm skupia się nie tylko na wydajności okapów, ale także na ich estetycznym wyglądzie. Jedną z nich jest marka Globalo, która oferuje designerskie okapy, charakteryzujące się ciekawą formą i jednocześnie wysoką jakością i komfortem użytkowania.

Okap cylindryczny.

Ciekawą propozycją marki jest okrągły okap, ścienny lub sufitowy, który kształtem przypomina walec. Urządzenie o wyglądzie tuby przełamuje kanciastą formę mebli kuchennych, blatu czy wyspy. Wprowadza do wnętrza powiew nowoczesności i stylu. Cylindryczne okapy prezentują się także znacznie subtelniej niż klasyczne prostokątne, dlatego dużo lepiej wyglądają nad wyspą. Są dostępne w nietypowych kolorach- miedzianym, złotym, różowym i granatowym, a ich lekki design sprawia, że stają się wyjątkowym akcentem dekoracyjnym w kuchni.

Okap blatowy.

Okap nie musi być zamontowany na ścianie, suficie lub w szafce. Okap blatowy jest rozwiązaniem dla miłośników minimalizmu, ponieważ urządzenie jest zintegrowane z płytą indukcyjną. Okap wbudowany w płytę grzewczą jest bezpośrednio przy źródle powstających oparów i zajmuje dużo mniej miejsca. Szybko neutralizuje nieprzyjemne zapachy i nieczystości, a przy tym nie zakłóca wystroju wnętrza.

Okap może być także montowany na blacie kuchennym. Dostępne są opcje z panelem wysuniętym na stałe i chowanym. Pierwsze rozwiązanie bardzo dyskretnie pochłania opary i nie wpływa na estetyczny wygląd kuchni. Drugi model okapu wysuwa się podczas gotowania od kilku do kilkunastu centymetrów nad blatem. Urządzenie jest cienkie i delikatne, dlatego prezentuje się równie subtelnie, a w stanie spoczynku jest praktycznie niewidoczne.

Okap z regulowaną wysokością.

Innowacyjnym rozwiązaniem w okapie jest możliwość regulacji wysokości. Za pomocą przystosowanego do tego pilota możliwe jest ukrycie okapu bliżej sufitu, kiedy go nie używamy i obniżenie podczas gotowania, żeby skuteczniej pochłaniał zapachy, parę i tłuszcz. Okap w tej opcji może być zawieszony na regulowanych linkach lub mieć dynamiczny, ruchomy korpus.

Zwykły okap można także urozmaicić dekoracyjną obudową. Ciekawą propozycją jest umieszczenie okapu wyspowego w stalowej konstrukcji, która wygląda jednocześnie surowo i bardzo elegancko. Na takiej obudowie można zawiesić rośliny i zioła, które zwiększają wizualny efekt konstrukcji.

Tags: