Drzwi wewnętrzne – nietypowe rozwiązania.
Wybór drzwi do wnętrza to nie lada wyzwanie. Jakie są alternatywy dla klasycznych drzwi uchylnych? Drzwi ukryte w ścianie, drzwi przesuwne, drzwi do sufitu, drzwi szklane z ażurowym wzorem- jakie są ich zalety?
drzwi do domu,drzwi do mieszkania,drzwi wewnętrzne,nowoczesne drzwi,drzwi ukryte w ścianie,drzwi przesuwne,drzwi na ukrytych ościeżnicach,drzwi szklane,drzwi ze szkła,ażurowe drzwi
22312
post-template-default,single,single-post,postid-22312,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Drzwi wewnętrzne – nietypowe rozwiązania.

Drzwi wewnętrzne to strażnicy naszej prywatności. Dobór odpowiednich drzwi może być dla niektórych dużym wyzwaniem, ponieważ nie są jedynie praktycznym elementem domu, ale także jego dekoracją. Aby cała aranżacja była spójna i estetyczna warto dobrze przemyśleć zarówno ich styl, materiał, jak i kolor. Jednak w tym artykule skupimy się na nietypowych rozwiązaniach, które zastąpią klasyczne, proste drzwi.

Drzwi ukryte w ścianie.

Drzwi na ościeżnicach ukrytych to najnowsze światowe trendy. Takie rozwiązanie tworzy efekt drzwi stopionych ze ścianą. Schowane ościeżnice są niewidoczne, dlatego warto je zastosować do aranżacji minimalistycznych, kiedy chcemy uzyskać dyskretne wykończenie. Jeżeli drzwi są w tym samym kolorze co ściana, widoczny jest tylko cienki obrys skrzydła. Drzwi można pomalować na dowolny kolor lub wyłożyć wybraną tapetą. Taka jednolita powierzchnia tworzy niezwykły efekt wizualny i gdyby nie klamka i „pasek” okalający drzwi, wejście w ogóle nie byłoby widoczne.

Drzwi ukryte idealnie sprawdzą się w nowoczesnych i prostych wnętrzach, chociaż nie ograniczają się jedynie do oszczędnych aranżacji. Subtelne wzornictwo odnajdzie się w każdym domowym zaciszu, a także w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Minimalistyczny design będzie świetnym uzupełnieniem niewielkich pomieszczeń, ponieważ tworzą jednorodną powierzchnię, przez co optycznie powiększają przestrzeń.

Drzwi do sufitu.

Wysokie drzwi, które sięgają sufitu sprawiają, że wnętrze wydaje się dużo większe. Takie rozwiązanie opiera się na technologii ukrytych ościeżnic, o której pisaliśmy wyżej. Skrzydło drzwi otoczone jest cienką „ramą”, praktycznie niewidoczną dla oka. Nowoczesny, subtelny design prezentuje się niezwykle elegancko w każdej aranżacji. Drzwi wysokie do sufitu na ukrytej ościeżnicy, bez górnej belki, zmniejszają ilość widocznych krawędzi. Nieprzerwana powierzchnia ściany maskuje przejścia i stwarza efekt jednorodnej, lekkiej przestrzeni.
Podobny efekt można uzyskać przez zamontowanie nad zwykłymi drzwiami dodatkowego, górnego panelu, który stanowi przedłużenie ościeżnicy.

Drzwi przesuwne.

Przesuwne drzwi świetnie sprawdzą się do niewielkich pomieszczeń, w których niemożliwe jest odchylenie skrzydła do kąta 90 stopni. Taka technologia jest idealnym rozwiązaniem do garderoby lub ukrytego pomieszczenia.

Drzwi można wykończyć różnymi materiałami i kolorami, co zwiększa ich wizualny efekt. Skrzydło przesuwne zamontowane jest na prowadnicy, która może być widoczna i stanowić akcent dekoracyjny lub ukryta w kasecie (ścianie gipsowo-kartonowej). Drzwi otwierają się praktycznie bez użycia siły i stwarzają efekt „płynięcia” po powierzchni ściany.

Drzwi szklane z ażurowym motywem.

Szklane drzwi uzupełnione ażurową stalową konstrukcją stanowią oryginalny element dekoracyjny wnętrza. To rozwiązanie, wykonywane na wymiar, nie ma żadnych ograniczeń aranżacyjnych. Wzór stalowej konstrukcji może zostać dopasowany do indywidualnych preferencji klienta. Możliwy jest także wybór sposobu otwierania drzwi- uchylne, przesuwne, czy łamane. Całość wygląda niezwykle lekko i elegancko.

Tags: