Jak ukryć karnisz?
Czasami, karnisz wizualnie psuje całą aranżację wnętrza. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak ukryć karnisz? Porady i inspiracje dla zwolenników minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Czyli kilka skutecznych pomysłów, czym ukryć karnisz.
ukryć karnisz,ukrywanie karnisza porady,sposoby na ukrycie karnisza,jak ukryć karnisz w suficie,jak ukryć karnisz,czym ukryć karnisz,maskownice karnisz,karnisz w suficie podwieszanym
22373
post-template-default,single,single-post,postid-22373,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak ukryć karnisz?

Karnisz to jeden z tych elementów wnętrza, który można spotkać niemal w każdym domu. Służy do podtrzymywania firanek i zasłon, ale nie zawsze wpisuje się w aranżację wnętrza. Dlatego coraz częściej decydujemy się na ukrycie karnisza. Niewidoczny drążek (lub listwa) nadal będzie pełnił swoją funkcję, a jednocześnie nie zakłóci estetyki i harmonii pomieszczenia. Jak więc zakryć niechciany karnisz, aby nie rzucał się w oczy?

Maskownice karnisza.

Listwy do zabudowy karnisza sprawdzą się w każdym mieszkaniu, utrzymanym zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Dzięki maskownicom można całkowicie przykryć karnisz i stworzyć  efekt opadających z sufitu zasłon. Listwy do zabudowy dostępne są w kilku modelach, wzorach a nawet kolorach. Ich montaż jest bardzo prosty, do przyklejenia lekkich maskownic wystarczy klej do sztukaterii. Całość prezentuje się bardzo minimalistycznie i estetycznie. Dodatkowo listwę można połączyć z zestawem LEDowym. Podświetlane zasłony dodadzą aranżacji ciepła i niepowtarzalnego uroku. Maskownice z taśmą LED są idealnym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, ponieważ optycznie podnoszą sufit. Listwą można również ukryć wszelkie niedoskonałości wokół karnisza. Ponadto diody LED to znaczna oszczędność energii w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem.

Wnęka w suficie podwieszanym.

Nisza w suficie na zasłony stworzy efekt otulenia okna tkaniną opuszczaną bezpośrednio z sufitu. Pomieszczenie stanie się optycznie wyższe, a karnisz i system zawieszenia będą niewidoczne dla oka. Taka konstrukcja wygląda niezwykle elegancko i nadaje się do każdego wystroju wnętrza.

We wnęce można ukryć taśmę LED, która stworzy tajemniczy i romantyczny efekt w pomieszczeniu. Rozmiar wnęki zależy od rodzaju karnisza i powinien umożliwiać swobodną wymianę zasłon. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w wyższych pomieszczeniach (min. 250 cm). W przypadku niższych wnętrz można pokusić się o sufit podwieszany biegnący jedynie po obwodzie pomieszczenia, a nie na całej powierzchni.

Sztukateria.

We wnętrzach utrzymanych w klasycznym stylu karnisz można ukryć za pasem sztukaterii. W tym przypadku mamy nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ta propozycja nie tylko ukryje niechciany mechanizm, ale będzie także subtelną dekoracją.

Szyna sufitowa z maskownicą.

Opcja dla tych, którzy nie mają tradycyjnego karnisza nad oknem, a chcą cieszyć się jedynie urokiem firanek i zasłon w pomieszczeniu. Minimalistyczna konstrukcja i prosty montaż tego rozwiązania sprawi, że każde wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru. Szyna sufitowa może być jedno-, dwu- lub trzytorowa. Maskownica zasłania szyny oraz górną część zasłon. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, a także stworzy wyjątkową dekorację. Szyna sufitowa z maskownicą sprawdzą się szczególnie dobrze w pomieszczeniach, w których okna są do samego sufitu.

Przeczytaj także: