Lustra we wnętrzach.
Lustro to funkcjonalny dodatek do wnętrza- optycznie powiększa pomieszczeni i je rozjaśnia. Ale lustra to także dekoracja, która może przyciągać uwagę i stać się głównym akcentem w pomieszczeniu.
lustro w domu,lustra w mieszkaniu,kształt lustra,lustro do salonu,lustro do łazienki,lustro do przedpokoju,lustro do sypialni,lustro łazienkowe,lustro na wymiar
22569
post-template-default,single,single-post,postid-22569,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Lustra we wnętrzach.

Lustro najczęściej traktujemy jako praktyczny element wnętrza. Codzienna pielęgnacja i kontrolowanie ubioru, to te czynności, których nie wyobrażamy sobie bez udziału luster. Ale to nie jedyna zaleta domowego zwierciadła. Coraz częściej zaczynamy przywiązywać do wyboru tej dekoracji więcej uwagi. Lustra wkroczyły na salony, stały się wyjątkowym dodatkiem do sypialni i obowiązkowym punktem w przedpokoju. Zaczęły pełnić nie tylko funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne. Dodatkowo kreują przestrzeń, optycznie ją powiększają i rozjaśniają.

Kształt ma znaczenie.

Lustro to wyjątkowa dekoracja, która pozwoli na podkreślenie charakteru wnętrza. Wybierając lustro do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na kształty armatury i ceramiki. Jeśli umywalka czy wanna mają opływowe kształty, to dla zachowania harmonii, sprawdzą się okrągłe lustra. Natomiast kanciaste formy wyposażenia idealnie uzupełnią prostokątne zwierciadła. Jeżeli zależy nam na odrobinie szaleństwa we wnętrzu, warto wybrać lustro o niestandardowym kształcie. Ciekawa forma przełamie łazienkową nudę i wprowadzi szczyptę humoru. Dobrym pomysłem jest także stworzenie kompozycji z kilku luster, co nada pomieszczeniu niezwykłej głębi.

Miejsce ma znaczenie.

Położenie lustra zależy od miejsca, w którym go montujemy. Lustro w łazience powinno znaleźć się ponad linią baterii, co pozwoli na zabezpieczenie go przed ciągłym kontaktem z wodą. Należy również zwrócić uwagę jak odbija się w nim główne oświetlenie i czy nie potrzebujemy dodatkowego źródła światła.

W salonie świetnie odnajdzie się nad sofą, gdzie spełni rolę dekoracji i optycznie powiększy pomieszczenie. Aby wzmocnić efekt, warto połączyć kilka luster w spójną całość. W ciemnym wnętrzu, wieszając lustro naprzeciw okna, rozproszymy odbijające się we szkle promienie słoneczne, które równomiernie rozjaśnią pomieszczenie. W niskim pokoju, pionowe lustra sprawią, że optycznie uzyskamy dodatkową wysokość. Natomiast w wysokich wnętrzach, poziome ułożenie luster pozwoli stworzyć efekt głębi. Odpowiednio dobrane zwierciadło nada pomieszczeniu lepszych proporcji, co często jest wykorzystywane w przedpokojach.

Design ma znaczenie.

Wybierając lustro powinniśmy kierować się stylistyką całego pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się proste formy i minimalistyczne wzornictwo. Wnętrze uzupełnione dużym lustrem bez ramy wyda się większe i uporządkowane. W klasycznych aranżacjach warto zdecydować się na bardziej wyszukane modele w ozdobnych ramach. Pięknie przyozdobione zwierciadło może stać się głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Złote, bogate ramy będą wyjątkową biżuterią wnętrza, obok której nie można przejść obojętnie.

Obecnie chętnie wykorzystuje się także lustra jako fronty mebli. Lustrzane powierzchnie zdecydowanie powiększą wnętrze, a także pozwolą na obejrzenie w nich całej sylwetki. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w holu, garderobie i sypialni, gdzie niekoniecznie jest miejsce na dodatkowe lustro.

Tags: