Aranżacja ściany TV.
Porady i inspiracje na aranżację ściany tv w salonie. Ściana z telewizorem przyciąga uwagę domowników i gości, dlatego musi pięknie się prezentować, a jednocześnie nie rozpraszać podczas oglądania. Możliwości na aranżację ściany tv jest wiele- ściana z betonu, z cegły, z drewnianych lameli, tv w zabudowie meblowej lub w sztukaterii.
aranżacja ściany tv,ściana tv beton,ściana tv drewno,ściana tv zabudowa meblowa,ściana tv sztukateria,ściana tv cegła,ściana tv z lameli drewnianych,ściana tv w salonie, ściana tv aranżacja,ściana tv inspiracje,aranżacja ściany tv w salonie
22589
post-template-default,single,single-post,postid-22589,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Aranżacja ściany TV.

Ściana TV w salonie to centralny punkt, który najczęściej przyciąga uwagę mieszkańców i gości. Dlatego warto zaplanować miejsce na telewizor jeszcze przed pracami wykończeniowymi i zakupem mebli. Wtedy możemy zdecydować, czy telewizor postawimy na szafce RTV, powiesimy na ścianie czy w zabudowie meblowej. Wcześniejsze dostosowanie przestrzeni pod wybraną opcję pozwoli na stworzenie estetycznego kącika telewizyjnego- bez widocznych kabli i dodatkowych urządzeń.

Ścianę telewizyjną można zaaranżować przy użyciu różnych materiałów. Musimy jednak pamiętać, aby wykończenie nie utrudniało oglądania telewizji.

Drewno.

To ponadczasowe wykończenie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Niektórym może kojarzyć się z PRL-owską boazerią, jednak współczesne aranżacje, z drewnem w roli głównej, niczym nie przypominają ścian spotykanych w starych kamienicach. Uniwersalność drewna pozwala na różne kombinacje aranżacyjne. Jedną z nich są lamele ścienne, czyli drewniane szczebelki, które nadają wnętrzu ciepła i przytulności. Lekki i naturalny wygląd paneli tworzy atrakcyjny kącik telewizyjny, a przy tym nie rozprasza domowników podczas oglądania.

Cegła.

Ten rodzaj wykończenia pasuje do małych, jak i dużych pomieszczeń. Kojarzy nam się głownie ze stylem industrialnym, ale cegłę można wykorzystać również w nowoczesnych aranżacjach. Czerwona cegła ociepli wnętrze, natomiast malowana na biało lub szaro sprawi, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Takie wykończenie zdecydowanie wyróżni telewizor, ale dla podkreślenia wyjątkowego charakteru cegły można ją połączyć z naturalnym drewnem i zieloną roślinnością.

Beton architektoniczny.

To idealnie rozwiązanie do dużych przestrzeni w stylu loftowym i minimalistycznym, a ostatnio również w skandynawskim i eklektycznym. Materiał jest ozdobą samą w sobie dzięki ciekawej strukturze powierzchni. Dla przełamania surowości betonu warto zestawić go z drewnianymi meblami. Naturalny kolor drewna sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze. Natomiast prosta forma mebli i jasne barwy pozwolą zachować estetyczną równowagę i nie będą rozpraszały domowników. Do takiej ściany pasują także metalowe meble, nawiązujące do stylu industrialnego.

Zabudowa meblowa.

Telewizor w zabudowie meblowej to idealne rozwiązanie do małych wnętrz. Dzięki regałom i szafkom na ścianie telewizyjnej uzyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania, bez zabierania cennej przestrzeni. Zabudowa meblowa może przybrać różną formą. Opcja zamknięta, kiedy telewizor obudowany jest z każdej strony, to maksymalne wykorzystanie ściany. Zabudowa otwarta po bokach lub u góry, wygląda lekko i wizualnie nie obniża pokoju. Ogromną zaletą zabudowy TV jest różnorodność frontów meblowych oraz uchwytów, co daje duże możliwości aranżacyjne. Należy jedynie uważać na szklane drzwiczki, ponieważ umieszczone blisko ekranu mogą odbijać światło telewizora i utrudniać oglądanie.

Ciemna ściana.

Wykończenie ściany w ciemnych barwach pozwoli nieco ukryć telewizor. Ciemne kolory dodadzą aranżacji elegancji i będą idealnym tłem dla dodatków. Takie rozwiązanie będzie także przełamaniem konsekwencji kolorystycznej jasnego wnętrza.

Sztukateria.

O zaletach sztukaterii pisaliśmy w artykule Powrót sztukaterii na salony (i nie tylko). Sztukateria jest nietypowym rozwiązaniem, który pozwoli odmienić nudną ścianę z TV. Dzięki tej klasycznej dekoracji możemy zamknąć telewizor w eleganckiej ramie, która sprawia, że ściana prezentuje się znacznie subtelniej.

Przeczytaj także: