Jak dobrze wykorzystać przestrzeń?
Właściciele domów i mieszkań, szczególnie niewielkich rozmiarów, chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń swojego wnętrza. Jak zaprojektować mieszkanie, aby było wygodne i funkcjonalne? Można wykorzystać wysokość wnętrza, miejsce pod schodami i miejsce pod łóżkiem. Oszczędnością miejsca jest antresola lub drzwi przesuwne.
jak wykorzystać przestrzeń pod schodami,maksymalne wykorzystanie przestrzeni w mieszkaniu,przechowywanie przedmiotów,przestronne mieszkanie,jak wykorzystać przestrzeń w małym mieszkaniu,jak wykorzystać małą przestrzeń,wykorzystanie przestrzeni pod schodami,
22769
post-template-default,single,single-post,postid-22769,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak dobrze wykorzystać przestrzeń?

Jako projektanci, zawsze chcemy urządzić mieszkanie funkcjonalnie i komfortowo. W naszych projektach kierujemy się zasadą, że należy wykorzystać potencjał wnętrza do maksimum, a jednocześnie sprawić, by mieszkanie stało się bardziej przestronne. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować kilka ciekawych rozwiązań, które zaoszczędzą cenną przestrzeń naszego domu.

Wykorzystaj wysokość.

W domu lub mieszkaniu każda przestrzeń jest ważna. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy tego metrażu do wykorzystania. Wtedy warto pamiętać, że możemy skorzystać z wysokości wnętrza. Aby uzyskać dodatkową przestrzeń i ukryć nadmiar rzeczy, dobrym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie półek i szafek pod sufitem. Wewnątrz wysoko zawieszonej zabudowy można ukryć rzadko używane przedmioty, dzięki temu wnętrze będzie bardziej uporządkowane, a tym samym wyda się przestronniejsze i czystsze. Idealnie sprawdzą się zabudowy wykonywane na wymiar, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że każdy centymetr został dobrze wykorzystany. Dodatkowo, wysokie meble w jasnych barwach optycznie powiększą przestrzeń.

Łóżko na antresoli.

Jeżeli pomieszczenie jest odpowiednio wysokie, możemy to wykorzystać i zdecydować się na antresolę. Wystarczy umieścić na niej materac i w ten sposób stworzymy miejsce do spania. Natomiast przestrzeń pod antresolą możemy wykorzystać na miejsce do pracy, zabaw lub przechowywania.

Składane łóżko.

Najczęściej składane łóżko kojarzy nam się z niewygodą. Jednak nowoczesne modele potrafią być niezwykle komfortowe, a na pewno są bardzo funkcjonalne. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w kawalerkach. Łóżko chowane w zabudowie meblowej pozwoli na zaoszczędzenie sporego kawałka miejsca. Dzięki temu, po złożeniu łóżka, mamy przestrzeń na wygodne spożycie posiłku w ciągu dnia, a w nocy miejsce na zasłużony odpoczynek.

Schowek pod łóżkiem.

Miejsce pod łóżkiem to doskonałe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka z gotowymi schowkami. Inna opcja to wykonanie łóżka na wymiar, dzięki czemu dopasujemy wielkość pojemników do swoich potrzeb. Tym sposobem ukryjemy rzeczy, które na co dzień zagracają mieszkanie i sprawiają, że wnętrze wygląda na nieuporządkowane.

Szafa pod schodami.

Miejsce pod schodami można wykorzystać na wiele sposobów. To idealna przestrzeń na biblioteczkę, regały kuchenne jeśli w sąsiedztwie znajduje się kuchnia lub jadalnia, a także kominek jeżeli w pobliżu mamy szyb wentylacyjny. Najczęściej jednak wykorzystujemy miejsce pod schodami na szafkę. Zabudowa meblowa wykonana na wymiar, to doskonała przestrzeń do przechowywania ubrań, butów lub sprzętów domowych i narzędzi. To rozwiązanie maksymalnie wykorzystuje wolną przestrzeń, a jednocześnie nie stanowi żadnej dodatkowej przeszkody.

Drzwi przesuwne.

O różnych modelach drzwi, w tym przesuwnych, pisaliśmy tutaj Drzwi wewnętrze- nietypowe rozwiązania. Tej rodzaj drzwi, w porównaniu do tradycyjnych, pozwala zaoszczędzić miejsce we wnętrzu. Wokół framugi takich drzwi można bez przeszkód organizować przestrzeń, na przykład tworząc zabudowę, bez obaw, że skrzydło będzie obijało się o mebel. Przesuwne drzwi są doskonałym rozwiązaniem do małych mieszkań, gdzie nie ma możliwości na ich swobodne odchylenie.

Przeczytaj także: