Czas na kolor!
Kolorem można ożywić wystrój, wprowadzić do domu odrobinę humoru i poprawić sobie nastrój. Niektóre barwy sprzyjają także atmosferze relaksu, pomagają walczyć z bezsennością i stresem. Inne odcienie motywują nas do działania, poprawiają koncentrację i dodają pewności siebie. Zobacz jak poszczególne kolory wpływają na Twoją codzienność i zainspiruj się naszymi projektami.
kolor we wnętrzu,ożywienie wystroju,kolorowe wnętrza inspiracje,kolory we wnętrzu,kolory we wnetrzu,kolorowe wnętrza mieszkań,kolorowe wnętrza aranżacje,jaki kolor do mieszkania
22837
post-template-default,single,single-post,postid-22837,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Czas na kolor!

Aranżacje w bieli i różnych odcieniach szarości, to klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody. Jednak coraz częściej Inwestorzy decydują się na odrobinę szaleństwa we wnętrzu. Powoli przełamujemy schematy i sięgamy po kolory, które mogą pojawić się na ścianach, podłodze, wykończeniach mebli lub dodatkach. Możliwości jest wiele, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Kolorem ożywiamy wystrój, wprowadzamy do domów i mieszkań szczyptę humoru, a jednocześnie radość do naszego życia. Dlatego dzisiaj piszemy o tym, jak poszczególne barwy wpływają na nasze samopoczucie.

Niebieski – kojarzy się z niebem i morzem. Ten kolor działa uspokajająco, niweluje stres i odpręża. Idealny do sypialni, jako naturalne antidotum na bezsenność. Nie rozprasza, poprawia produktywność i ułatwia koncentrację, dlatego jest też doskonałym wyborem do pokoju dziecka czy biur.

Czerwony – to radosny kolor, który pobudza nasz organizm. Dodaje energii, dlatego jest idealnym kolorem dla ludzi przemęczonych. Czerwień rozpala także nasze zmysły, symbolizuje pasję, czułość i miłość.

Różowy – jest powiązany z wdziękiem i romantycznością. Kojarzy nam się z tym co urocze, a czasem nieco dziecinne. Ale różowy przede wszystkim łagodzi stres i zmniejsza agresję. Budzi sympatię i napawa optymizmem.

Pomarańczowy – odzwierciedla ciepło, poprawia nastrój i dodaje otuchy. Ten kolor emanuje radością, sprzyja zabawie i kreatywnym aktywnościom, dlatego sprawdzi się w strefie zabaw w pokoju dziecka. Pomarańczowy stymuluje także apetyt, więc odnajdzie się także w pomieszczeniach gdzie spożywamy posiłki.

Żółty – kojarzy nam się z latem, więc jest dużą dawką pozytywnej energii. Może pobudzać do działania, inspirować i dodawać pewności siebie. Ten ciepły kolor będzie idealny do pokoju nastolatka, ponieważ jest ściśle powiązany ze szczęściem i energią. Żółty warto także stosować w pomieszczeniach, do których nie dociera dużo światła.

Zielony – to kolor natury. Symbolizuje harmonię i bezpieczeństwo. Działa na nas odprężająco i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Kolor idealny do każdego pomieszczenia, ponieważ ma kojący wpływ na układ nerwowy człowieka i kojarzy się ze świeżością, zdrowiem oraz spokojem.

Przeczytaj także: