Kompleksowa realizacja projektu wnętrza- co to właściwie oznacza?
Obsługa kompleksowa to inaczej całościowa obsługa, obejmująca wszystkie niezbędne elementy i zagadnienia. Ale czy biuro projektowe może zająć się wszystkim? I co właściwie kryje się pod hasłem „pełna realizacja projektu”? W projektowaniu wnętrz, kompleksowa realizacja, to nic innego jak całkowite i gruntowne opracowanie projektu wnętrza. Poniżej przedstawiamy na jakie etapy dzieli się kompleksowa realizacja projektu wnętrza w naszej pracowni Progetti.
Etap I – Zmiany deweloperskie (lokatorskie)
Na tym etapie analizujemy możliwości zaadaptowania wnętrza mieszkania do preferencji i potrzeb Inwestora, przygotowujemy rysunki zmian i przedstawiamy je deweloperowi. Więcej o zmianach lokatorskich pisaliśmy tutaj: KIEDY ZACZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z PROJEKTANTEM?
Etap II – Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera
Przeprowadzamy dokładną inwentaryzację mieszkania z naszym inspektorem. Inspektor nadzoru sprawdza zgodność z normami, ze stanem istniejącym, np. odchylenia ścian, zastosowane materiały, sprawdza wszystkie instalacje, metraż mieszkania w stosunku do tego co zostało wpisane w umowie przedwstępnej.
Etap III – Inwentaryzacja
Wykonujemy pomiary wszystkich pomieszczeń wraz z dokumentacją fotograficzną. Na ich podstawie nasi architekci rozrysowują inwentaryzację w formie płaskiego rzutu zawierającego realne wymiary pomieszczeń.
Etap IV – Projekt koncepcyjny
Projekt koncepcyjny powstaje na podstawie inwentaryzacji i wcześniej omówionych oczekiwań Klienta. Nasz zespół najczęściej przygotowuje 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego w formie płaskiego rzutu zawierającego układ ścian działowych, mebli oraz urządzeń sanitarnych. Każda koncepcja jest szczegółowo opisana. Następnie koncepcje omawiane są z Inwestorami w celu wprowadzenia najlepszych rozwiązań.
Etap V – Wizualizacje
Z powstałych w poprzednim etapie koncepcji wraz z Klientem wybieramy jedną (lub tworzymy nową, łącząc poszczególne części wcześniejszych koncepcji), na podstawie której powstają fotorealistyczne wizualizacje 3D, które pokazują dokładny wygląd wnętrza.
Etap VI – Spotkanie materiałowe
Po akceptacji wizualizacji organizujemy spotkanie, na którym przedstawiamy różne materiały. Na tym etapie razem z Inwestorem dobieramy materiały wykończeniowe: ścian (farby, tapety, kamień, beton, cegła, panele dekoracyjne, itp.), podłóg i listew przypodłogowych/ściennych (deski, panele, płytki, itp.). Podczas spotkania wybieramy także konkretne modele mebli, oprawy oświetleniowej, stolarki drzwiowej, ceramiki, armatury, dekoracji okiennych i innych dodatków.
Etap VII – Projekt wykonawczy
Projekt wykonawczy zawiera dokładnie rozrysowany układ mebli, ich wymiary i materiały, z których mają zostać wykonane, a także projekty branżowe (wyburzenia/wymurowania, schematy posadzek, sufitów podwieszanych, hydrauliki, elektryki). Na koniec tego etapu sporządzamy kosztorys materiałowy, który zawiera wszystkie ceny oraz ilości potrzebnych materiałów, wycenę robót stolarskich i budowlanych oraz wszystkich dodatkowych usług.
Wizualizacja Realizacja
Etap VIII – Realizacja projektu pod klucz
Koordynujemy i magazynujemy zakupy, angażujemy sprawdzone ekipy remontowe, ustalamy harmonogram i nadzorujemy ich pracę. Nieustannie kontrolujemy zgodność wykonywanych prac z założeniami projektowymi. W zależności od etapu pracy i potrzeb, na budowie jesteśmy od 2-3 razy w tygodniu i codziennie pozostajemy w kontakcie z naszymi ekipami remontowymi. Po zakończeniu każdego etapu pracy robimy ich odbiór. Przez cały okres trwania realizacji regularnie informujemy Klienta o postępach działań i w razie pytań pozostajemy do jego dyspozycji.
Etap IX – Odbiór mieszkania
To ostatni etap kompleksowej realizacji, czyli sprawdzenie wspólnie z Inwestorem efektu końcowego prac wykończeniowych i przekazanie kluczy do gotowego mieszkania.
Realizacja pod klucz