Kominek w salonie – aranżacje.
Kominek we wnętrzu ociepla atmosferę i skupia wokół siebie domowników i gości. Oprócz funkcji użytkowej, pełni rolę wyjątkowej dekoracji, która umili jesienno-zimowe wieczory.
kominek w salonie,aranżacja kominka,kominek w domu,kominek w ścianie,kominek w zabudowie,salon z kominkiem,kominek narożny
23378
post-template-default,single,single-post,postid-23378,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Kominek w salonie – aranżacje.

Salon to miejsce spotkań i wypoczynku. W tym pomieszczeniu znakomicie odnajdzie się kominek. Ten element nie tylko ogrzewa wnętrze w okresie jesienno-zimowym, ale także skupia rodzinę i podgrzewa atmosferę. Widok tańczącego ognia przyniesie spokój i relaks po męczącym dniu. Późnymi wieczorami, płomienie sprzyjają jesiennej melancholii. Natomiast w zimowe dni, tworzy magiczną aurę i podkreśla grudniowy nastrój. Kominek pełni zatem funkcję użytkową i estetyczną. W salonie zadomawia się na długie lata, dlatego warto zadbać o jego aranżację, którą docenią zarówno domownicy, jak i goście.

O montażu kominka należy pomyśleć już na etapie projektowania domu. Na samym początku musimy zadbać o kwestie bezpieczeństwa- podłączenie do przewodu kominowego, zachowanie odpowiedniej odległości od mebli i urządzeń. Kominek powinien znajdować się ok. 100 cm od sprzętu RTV oraz mebli wypoczynkowych. Pod kominkiem powinna znaleźć się powierzchnia niepalna i łatwa do czyszczenia.

Jeżeli komin znajduje się w jednej linii z ekranem TV, to w pewien sposób walczy o swoją pozycję i uwagę domowników. Aby tego uniknąć, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie kominka na ścianie prostopadłej do ściany z telewizorem. Oba newralgiczne punkty powinny pasować do siebie pod względem stylu wykończenia. Połączenie ciemnych kolorów z surowym betonem architektonicznym o porowatej fakturze na długości całej ściany, pozwala na wtopienie zarówno TV, jak i kominka w aranżację. Kominek narożny pozwala na obserwację ognia z dwóch stron, a także łączy różne przestrzenie, np. przestrzeń wypoczynkową z częścią jadalnianą lub otwartą kuchnią.

Nowoczesne modele o oszczędnej formie można niemalże ukryć w ścianie działowej, dzięki czemu widoczne są jedynie płomienie. W ten sposób unikamy rywalizacji między obudową komina a ekranem.
W salonie o większej powierzchni możemy pozwolić sobie na więcej. Przytulny kącik do czytania przy kominku, wygodny fotel z biblioteczką lub kącik kominkowy z miejscem na drewno. Takie dodatki zdecydowanie zwiększają funkcjonalność wnętrza i wzbogacają je wizualnie.

Dość popularnym wykończeniem kominka, jest wcześniej wspomniany beton architektoniczny. W poniższym projekcie w duecie ze ścianą pod TV, wykonaną z cegły. To połączenie z jednej strony rozdziela dwa elementy salonu, a z drugiej stanowi doskonałe przedłużenie surowego wystroju. Obok źródła ciepła znalazło się miejsce na drewno i półki z książkami.

Decydując się na ciekawe zewnętrze wykończenie kominka, sięgamy po spieki kwarcowe. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, zabrudzenia i wysokie temperatury. Efekt prawdziwego kamienia nadaje wnętrzu szlachetności i stylu. W ten sposób, mimo otaczających szarych dodatków w zimnych kolorach, wnętrze pozostaje przytulne i nowoczesne.

Uniwersalnym przepisem na eleganckie i proste wnętrze jest połączenie czerni i bieli. Ściana z TV na czarnym tle i obok, kominek na tle białym, tworzą kontrast, który pozwala na łatwą adaptację między oglądaniem filmu, a obserwacją tańczącego ognia. Półki z książkami i dekoracjami są przedłużeniem ściany kominka i jednocześnie wyjątkową balustradą schodów. Pionowa wnęka na drewno usprawnia korzystanie z domowego paleniska i stanowi ciepły dodatek wystroju.

Miłośnikom spędzania czasu na łonie natury z pewnością przypadnie do gustu poniższa aranżacja kącika kominowego. Narożnikowy model umożliwia oglądanie płomieni z każdego miejsca siedzącego w salonie. Z takiego rozwiązania będą zadowoleni zarówno domownicy, jak i goście. Z boku kominka i pod nim jest miejsce na przechowywanie drewna opałowego. Na prostopadłej ścianie pojawiła się tapeta z motywem roślinnym, który nawiązuje do świata przyrody. Całość wystroju została podkreślona dominującymi kolorami ziemi- odcienie zieleni, popiele, szarości i brązy.

Kominek w salonie to marzenie wielu z nas, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykończenie ściany kominkowej. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na instalację kominka w naszym wnętrzu. Wtedy ciekawą alternatywą są biokominki, pisaliśmy o tym w artykule BIOKOMINEK WOLNOSTOJĄCY, A MOŻE DO ZABUDOWY? WADY I ZALETY – CZYLI O BIOKOMINKU W SALONIE.

Tags:
1 Comment
  • Iwona Kazach

    29 grudnia, 2020at10:37 am Odpowiedz

    Niesamowicie piękne aranżacje; kolory marmurowe zdecydowanie nadały eleganckiego charakteru wnętrzu. Super inspiracje!

Post a Comment