Kolory na rok 2021 według Pantone: Ultimate Gray i Illuminating
kolor roku,kolory roku 2021,pantone,jakie kolory roku 2021,kolory pantone 2021,Ultimate Gray,Illuminating,modne kolory 2021,paleta barw
23409
post-template-default,single,single-post,postid-23409,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Kolory na rok 2021 według Pantone: Ultimate Gray i Illuminating

Jakie kolory będą modne na wiosnę 2021? Aż dwa- Ultimate Gray i Illuminating! Dwa niezależne kolory, które razem tworzą znakomity duet. Kolory w pewien sposób wzajemnie się uzupełniają i wspierają. Mają też pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i dawać poczucie bezpieczeństwa. Ale zanim przejdziemy do głębszego opisu ich znaczenia, zaczniemy od krótkiego wyjaśnienia- czym jest Pantone?

Pantone Color Institute
To amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się prognozowaniem światowych trendów kolorystycznych. W swojej pracy Pantone skupia się na trendach branżowych w połączeniu z psychologią kolorów i emocjami związanymi z kolorem, czyli na tym, jak poszczególne barwy wpływają na człowieka (o czym pisaliśmy tutaj). Instytut przewiduje trendy, kreuje rzeczywistość i daje drugie życie wybranym kolorom. Pantone doradza w zakresie kolorów, a z ich wzorników korzystają praktycznie wszyscy.

Ultimate Gray- jasno szary.

Na pierwszy rzut oka Ultimate Gray może wydawać się oklepanym kolorem. Wszędzie go pełno, bo jasny szary jest uniwersalny. Ale Ultimate Gray jest odpowiedzią na nową rzeczywistość. Na życie w czasach pandemii. Coś co jest nam znane, daje poczucie bezpieczeństwa. W pewien sposób koi nerwy i uspokaja. Jak opisuje Pantone, Ultimate Gray jest symbolem solidnych i niezawodnych elementów, które stanowią podstawę. Jasny szary, to naturalny kolor kamienia, który charakteryzuje się twardością i wytrzymałością. Kamień jest w stanie przetrwać najcięższe upadki oraz próbę czasu. Ultimate Gray jest więc synonimem stabilności i opanowania.

Illuminating- żółty.

Ten kolor z kolei jest symbolem nadziei, niczym światełko w tunelu. Kolor żółty napawa pozytywną energią i jasnością. Żywy kolor jest przełamaniem niepewnych czasów, kontrastem dla szarej rzeczywistości. Wesoły żółty, to symbol słońca. Rozgrzewa i rozwesela, pobudza nasze uśpione wspomnienia na temat letnich przygód. Ale przede wszystkim, kolor żółty daje nam „powera”, śmiałości do przezwyciężania różnych trudności z uśmiechem na twarzy. Niektórym może się to wydawać nieco naciągane. Ale spójrz na Illuminating poniżej. Nie czujesz się odrobinę lepiej?

Zgrany duet.
Ultimate Gray i Illuminating świetnie do siebie pasują. Uniwersalna szarość i soczysta żółć. Ten pierwszy nawiąże sojusz praktycznie z każdą paletą barw- naturalną, pastelową czy ekstrawagancką. Drugi natomiast ożywi każde wnętrze, stylizację, czy design. Ultimate Gray i Illuminating prezentują zarówno klasykę, jak i świeżość. Oba kolory są odpowiedzią na oczekiwania branży, ale przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby i emocje konsumentów.

Tags: