Mozaika w aranżacji wnętrza.
mozaika do kuchni,mozaika do łazienki,mozaika na ścianę,mozaika heksagon,mozaika arabeska,mozaika szklana,mozaika ceramiczna,raw decor,mozaika w kuchni,mozaika w łazience
23440
post-template-default,single,single-post,postid-23440,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Mozaika w aranżacji wnętrza.

Mozaika to technika ozdabiania wnętrz znana od dawna. Kiedyś uznawano ją za symbol wysokiego statusu majątkowego właściciela. Obecnie mozaika jest dostępna dla każdego. Na rynku pojawiają się płytki w niemalże wszystkich kolorach, kształtach i wzorach. Ta różnorodność sprawia, że mozaika stała się doskonałym rozwiązaniem wykończeniowym, po które chętnie sięgają zarówno projektanci, jak i inwestorzy.

Mozaika, to małe formy płytek ceramicznych, szklanych lub z naturalnego kamienia. Mniej powszechne są mozaiki drewniane, metalowe, z masy perłowej czy kamieni półszlachetnych. Drobne, geometryczne płytki można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu- w kuchni, łazience, holu czy salonie. O mozaice mówi się, że jest biżuterią wnętrza i trudno nam się z tym nie zgodzić. Dlatego często w naszych projektach wykorzystujemy płytki ceramiczne, np. marki Raw Decor. Firma ta, projektuje ponadczasowe wzory, które pasują zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu aranżacji.

Mozaiki ceramiczne, tak samo jak tradycyjne płytki, charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć i zmiany temperatur. Są naklejane na siatkę, co znacznie ułatwia ich ułożenie, bez konieczności przyklejania każdego elementu osobno. Plastry z mozaiką łatwo dopasować do możliwości pomieszczenia, wystarczy przeciąć siatkę i w ten sposób otrzymujemy potrzebny rozmiar i kształt. Dzięki elastyczności siatki, mozaikę można wykorzystać nawet na najbardziej wymagających powierzchniach, np. obłych i nieregularnych ścianach czy wannie.

Mozaika daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Może wypełniać powierzchnię całej ściany i podłogi lub ich części. Inną metodą jest wykorzystanie fragmentów mozaiki, np. do wykończenia wanny, brodzika, ściany prysznicowej czy ramy lustra. Ciekawym pomysłem jest tworzenie ściennych obrazów z mozaiki, które można zamknąć w ramce ze sztukaterii.

Jeśli decydujemy się na wypełnienie całej płaszczyzny, będzie to główny punkt wystroju, który z pewnością przyciągnie uwagę. W tej sytuacji pozostała część aranżacji powinna być stonowana i minimalistyczna. Musi stanowić tło dla głównego dekoratora wnętrza- mozaiki.
Kiedy kładziemy mozaikę na niewielkiej powierzchni, możemy pozwolić sobie na więcej, np. połyskujące wykończenie lub oryginalny wzór czy kształt. Takie rozwiązanie najczęściej widuje się na obudowie wanny, pod prysznicem, a także nad kuchennym blatem i w obudowie kominka.

Mozaikowe wnętrze z pewnością sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. O takiej aranżacji nie można powiedzieć, że jest nudna. Zwłaszcza, że poszczególne elementy mozaiki mogą się różnić między sobą kolorem, kształtem i rozmiarem, co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię. Z mozaiki można ułożyć oryginalne wzory własnego pomysłu. Nawet na niewielkiej przestrzeni jesteśmy w stanie stworzyć efekt WOW. Prawda jest taka, że ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia…

Tags: