Jak urządzić funkcjonalną sypialnię?
jak urządzić sypialnię,funkcjonalna sypialnia,praktyczna sypialnia,projekt funkcjonalnej sypialni,meble do sypialni,oświetlenie do sypialni,wygodna sypialnia
23501
post-template-default,single,single-post,postid-23501,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak urządzić funkcjonalną sypialnię?

Każde wnętrze oprócz tego, że powinno być estetyczne, przede wszystkim musi być funkcjonalne. Dotyczy się to także sypialni. Zwłaszcza, że w tym pomieszczeniu poszukujemy głównie relaksu, dlatego komfort użytkowania i praktyczność są tutaj niezbędne. Odpowiednio dobrane łóżko i materac to podstawowe wyposażenie każdej wygodnej sypialni. Ale o czym warto jeszcze pamiętać przy aranżacji pokoju? Jakie dodatki zwiększą jego funkcjonalność?

Ulokowanie łóżka.
Aby zapewnić sobie dostęp do łóżka z każdej strony powinno się je ustawić na środku pokoju, zagłówkiem do ściany. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi codzienne korzystanie z łóżka oraz usprawni proces wymiany pościeli. Warto także pamiętać o odpowiedniej odległości od szaf, drzwi i okien, aby uniknąć niechcianych zderzeń.

Ulokowanie mebli.
Dopasowane do możliwości przestrzennych pomieszczenia meble potrafią nie tylko zwiększyć praktyczność sypialni, ale także wizualnie ją powiększyć. Zwracamy jednak uwagę na wymiary z tego względu, że niektórzy zapominają, że każda szafka musi się otworzyć, a szuflada wysunąć. Dlatego potrzebujemy znacznie więcej miejsca niż to wynika z samego wymiaru mebla. Jeżeli pokój jest niewielki, warto postawić na wyposażenie z drzwiami przesuwnymi, które nie wymagają wolnej przestrzeni wokół. Do tego rodzaju mebli należą nie tylko pojemne szafy, ale także komody i stoliki nocne.

Ład i porządek.
Nie mamy tutaj na myśli bałaganu i konieczności regularnego sprzątania, ale rozwiązania, które ułatwiają utrzymanie czystości. Jeśli w pokoju (nie tylko w sypialni) jest dużo rzeczy na widoku, to siłą rzeczy pomieszczenie wydaje się zagracone i nieuporządkowane. Dlatego postawmy na wizualny minimalizm. Ograniczmy ilość rzeczy w sypialni, a przede wszystkim ukryjmy z pola widzenia część z nich. Do tego przydadzą się dodatkowe schowki, np. w postaci skrzyni przy łóżku. Tapicerowana skrzynia sprawdzi się jako miejsce do przechowywania przedmiotów oraz praktyczne siedzisko. Podłużną pufę wykorzystamy przy ubieraniu się, w rytuałach pielęgnacyjnych czy po prostu by na chwilę posiedzieć. Siedzisko powinno być przedłużeniem łóżka o podobnej szerokości i nie może stanowić przeszkody w poruszaniu się po pokoju.

Odpowiednie oświetlenie.
Dzisiaj skupimy się na oświetleniu głównym. Górna lampa nie powinna być zbyt intensywna- rażące światło nie jest niczym przyjemnym podczas porannej pobudki, a wieczorem nie sprzyja wyciszeniu. Godnym polecenia rozwiązaniem są nowoczesne plafony z możliwością regulacji intensywności światła. Niektóre modele posiadają pilot, który umożliwia kontrolę oświetlenia z każdego miejsca w pokoju. Jest to niezwykle praktyczne i umożliwia dostosowanie światła do naszych potrzeb i nastroju.

Cisza.
W sypialni szukamy odpoczynku i wyciszenia, aby to uzyskać warto zdecydować się na podłogi drewniane, które mają właściwości absorbowania dźwięku. Oprócz tego, są także przyjemniejsze w dotyku niż zimna płytka.

Poręczne dodatki.
Oczywiście mamy tutaj na myśli wszelkie pudełka, toaletki, pufy i miękkie poduszki, które zwiększają funkcjonalność sypialni. Jednak dzisiaj chcemy przypomnieć o gazetowniku, który najczęściej spotkamy w salonie lub w przedpokoju. Jednak w sypialni sprawdzi się równie dobrze- możemy tutaj przechowywać książki, gazety i czytniki e-booków. Stylowy gazetownik pomoże utrzymać porządek, ponieważ pozwoli uniknąć odkładania wymienionych przedmiotów na półkę czy stolik.

Tags:
No Comments

Post a Comment