Heksagony w aranżacji wnętrz.
heksagony,plastry miodu,szesciokaty,heksagony w kuchni,heksagony w lazience,heksagony w aranzacji,heksagony na ścianę,heksagony na podlogę,heksagony płytki,heksagony aranżacje
23513
post-template-default,single,single-post,postid-23513,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Heksagony w aranżacji wnętrz.

Heksagony, nazywane także plastrami miodu, mają w sobie duży potencjał aranżacyjny. Dzięki temu motywowi dekoracyjnemu możemy uzyskać niepowtarzalne efekty wizualne, które wprowadzą do wnętrza powiew świeżości. Za ich pomocą udekorujemy ściany, podłogi, sufity czy fronty mebli. Ogranicza nas jedynie własna fantazja i możliwości wnętrza. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak wykorzystać potencjał tych sześciokątów.

Zaletą płytek heksagonów jest możliwość wydzielania za ich pomocą stref. Heksagony mogą swobodnie przechodzić w inny materiał i w ten sposób dzielić pomieszczenie na konkretne miejsca, np. strefę prysznicową i resztę łazienki.

Podłoga.

Ciekawym połączeniem jest kompozycja płytek w kształcie heksagonu oraz drewnianych desek. Ten nietuzinkowy duet przyciąga uwagę i sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Heksagony w odcieniach bieli czy szarości idealnie sprawdzają się aranżacjach w stylu skandynawskim. Uzupełnione drewnem potęgują nawiązanie do nordyckiego klimatu. Jednak to połączenie charakteryzuje się uniwersalnością i nie ogranicza je żadna stylistyka. Dlatego takie rozwiązania sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Miejmy jednak na uwadze, że łączenie płytek z innymi materiałami wymaga wiedzy i doświadczenia fachowca, który posiada do tego odpowiedni sprzęt i narzędzia.

Ściana w kuchni.

Heksagony idealnie prezentują się na ścianie nad blatem kuchennym i są alternatywą dla tradycyjnych płytek w kształcie kwadratów. Unikalny kształt płytek pozwala na układanie różnych kolaży i wzorów. Dzięki temu ożywimy kuchnię i przełamiemy nudę. Ciekawym pomysłem będzie połączenie płytek heksagonów w różnych kolorach i z różnymi wzorami na ich powierzchni.

Ściana w łazience.

Drobne heksagony na szkliwionych płytkach, które przypominają mozaikę, najczęściej spotkamy w łazienkach glamour. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na jeden kolor nawierzchni, aby wnętrze nie przytłaczało nas zarówno kształtem, jak i kolorem. W nowoczesnych aranżacjach dobrze prezentują się heksagony wielkoformatowe, są także łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Dekoracje.

Heksagony to nie tylko płytki ścienne czy podłogowe, ale także dodatki w różnej postaci. „Plastry miodu” świetnie prezentują się jako stoliki, tace, lustra, lampy czy półki Ponadto motyw heksagonu może pojawić się również na frontach mebli, tapetach czy grafikach. W ofercie pojawiają się także dywany, poduszki, ramki czy zegary w kształcie sześciokątów. Jak widać heksagon może zostać wykorzystany na wiele sposób i ta jego różnorodność sprawia, że wnętrze nabiera charakteru.