Barwny temperament wnętrz.
granatowy,butelkowa zieleń,granat,zielony kolor, kolor we wnętrzu,kolor w aranżacji,wnętrze w kolorze,aranżacja w kolorze,jaki kolor do wnętrza,odzienie niebieskiego,odcienie zielonego,chłodne barwy,ciepłe barwy,projektowanie wnętrz warszawa
23533
post-template-default,single,single-post,postid-23533,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Barwny temperament wnętrz.

Kolor we wnętrzu odgrywa w aranżacji ogromną rolę, ponieważ każdego dnia wpływa na samopoczucie wszystkich domowników. Wybierając kolor do wnętrza możemy wpływać na jego odbiór, czy będzie sprawiało wrażenie przytulnego, chłodnego, stonowanego czy bardziej radosnego. To, na jaki wystrój się zdecydujemy będzie zależało w dużej mierze od indywidualnych preferencji i upodobań.

Kolor we wnętrzu wpływa również na to, jak odczuwamy temperaturę. Dominacja ciepłych barw sprawia, że podświadomie będziemy odczuwali wyższą temperaturę w pomieszczeniu, dlatego takie odcienie często wybieramy do salonu. Natomiast chłodne barwy dają wrażenie niższej temperatury, są to np. chłodny niebieski i zielony. Ponadto odcienie ciepłe optycznie zmniejszają przestrzeń, a chłodne ją powiększają. Na odbiór koloru wpływa także barwa światła, ten temat poruszymy już wkrótce na naszym blogu. Natomiast dzisiaj, skupimy się na samym kolorze, a raczej dwóch- granatowym i butelkowej zieleni, które kojarzą się z klasą i elegancją.

Ciemny odcień barwy niebieskiej.

Według psychologii koloru, niebieski wybierają osoby, które charakteryzuje spostrzegawczość i twórczość. Odznaczają się praktycznością i analitycznym podejściem do problemu. Lubią także obcować ze sztuką, muzyką i literaturą oraz same chętnie tworzą. Ciemniejsze odcienie barwy niebieskiej porządkują myśli, dlatego sprzyjają podejmowaniu ważnych decyzji. W aranżacjach z granatowym akcentem odnajdą się osoby niezależne i o cechach przywódczych.

Jasne odcienie, powiększają optycznie wnętrze i koją nerwy. Wpływają na poprawę koncentracji i kreatywności. Z kolei granatowy jest określany jako „bezpieczny kolor biznesowy”. Wydaje się neutralny, ale pod nim kryje się stanowczość, dyscyplina i pewność siebie. Jest wyrazisty i elegancki, silnie zaznacza swoją obecność w pomieszczeniu, dlatego należy wykorzystywać go z rozwagą. W poniższym projekcie zastosowaliśmy granatowe obicie mebli wypoczynkowych. Są one mocnym akcentem dekoracyjnym, który doskonale prezentuje się na tle stonowanej kolorystyki całej aranżacji. W tym wnętrzu, chłodny granat, wysuwa się na pierwszy plan, ale go nie przytłacza. Jest uniwersalny i ponadczasowy, a jednocześnie ma w sobie coś tradycyjnego.

Ciemny odcień barwy zielonej.

Kolor zielony kojarzy się z naturą, dlatego przynosi spokój i poczucie wewnętrznej harmonii. Zielony, w zależności od odcienia, wprowadzi do wnętrza powiew świeżości. Według psychologii kolorów, zielenie sugerują stabilność emocjonalną i bezkonfliktowość. Osoby, które wybierają tę barwę, są towarzyskie i przyjazne. Współcześnie zielony jest symbolem ekologii i życia w zgodzie z naturą. Kolor zielony, niczym otaczająca nas przyroda, uspokaja i pomaga zregenerować siły. Butelkowa zieleń kojarzy się natomiast z zamożnością. Ma w sobie przyciągającą głębię, która prezentuje się we wnętrzach szykownie i z klasą. Butelkowa zieleń pasuje do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, industrialnych i glamour. Jest to kolor uniwersalny, który kojarzy się z niewymuszonym luksusem, zwłaszcza jeśli połączymy go ze złotem. Warto zauważyć, że butelkowa zieleń również jest barwą chłodną, dlatego wnosi do wnętrza spokój i odrobinę mrocznej, tajemniczej atmosfery. Świetnie współgra z szarościami i ciepłym drewnem, na co dowodem jest hol w poniższym projekcie.

Tags: