Drewno na podłodze to za mało?
drewno w aranżacji,panele drewniane,ściana z drewna,drewno na ścianie,penele dekoracyjne,boazeria nowoczesna,aranżacja z drewnem
23547
post-template-default,single,single-post,postid-23547,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Drewno na podłodze to za mało?

Drewno podkreśla przytulną atmosferę domu. Nadaje pomieszczeniom elegancji i naturalnego wyglądu. Dlatego warto postawić na drewno nie tylko na podłodze czy meblach, ale także na ścianach.

Za pomocą drewna można wykończyć całą powierzchnię ścian w pomieszczeniu lub wyróżnić tylko ich fragmenty. Drewniane wykończenie może różnić się materiałem, stylem i kolorem. Do wyboru mamy krajowe gatunki drewna, drewno egzotyczne, deski z recyklingu, nowoczesną boazerię, fornir czy sklejkę.

Drewno jest plastycznym i efektownym materiałem, które wprowadza do aranżacji odrobinę rustykalnego stylu, a czasem surowości. Drewno jest także idealnym materiałem do wyciszania pomieszczenia, dlatego sprawdzi się na ścianie TV. Równie dobrze radzi sobie w roli izolacji cieplnej. W zimie zatrzymuje ciepło, natomiast latem zapobiega przegrzaniu pomieszczenia.

Jakie rozwiązania wybrać?

  1. Panele drewniane. Najpopularniejsze rozwiązanie, które czasami stanowi przedłużenie podłogi. Panele dają dużo możliwości aranżacyjnych, są dostępne w różnych wzorach i kolorach.
  2. Nowoczesna boazeria. Nie ma nic wspólnego z nieciekawymi deskami za czasów PRL-u. Obecnie dominuje nowoczesny design, czyli szersze deski, które można układać w pionie, poziomie lub innych układach.
  3. Panele dekoracyjne. Do tej grupy należą panele, które najczęściej można spotkać w formie kwadratowych lub prostokątnych pól. Ale na rynku dostępne są różne kształty, a także z efektem 3D czy panele składające się z drewnianych krążków. Dzięki nim można stworzyć oryginalny efekt wizualny na ścianie.
  4. Ryflowane panele ścienne. Bardzo popularne zestawy pionowych listew z drewna, umocowanych w odstępach. Rozwiązanie sprawdzi się do każdego stylu i wprowadzi do wnętrza powiew lekkości.
  5. Deski z recyklingu. Deski z odzysku są niepowtarzalne, ponieważ skrywają w sobie historię. Ich główną zaletą są skazy i przebarwienia, które świadczą o upływie czasu. Takie drewno jest jedyne w swoim rodzaju.
  6. Okładzina fornirowana. Fornir to cienka i plastyczna warstwa drewna, którą można przykleić na płytę MDF. Idealnie sprawdzi się na dużych powierzchniach.
  7. Płyta wiórowa. Coraz więcej osób docenia surowość tego materiału i wybiera to rozwiązanie. Efekt końcowy może być zaskakujący. Duża zaletą płyt wiórowych jest niska cena.