Beton architektoniczny na ścianę i nie tylko.
beton architektoniczny,beton we wnetrzu, beton architektoniczny rodzaje,beton architektoniczny na sciane,beton architektoniczny pyty,beton architektoniczny aranzacje
23570
post-template-default,single,single-post,postid-23570,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
beton architektoniczny w salonie

Beton architektoniczny na ścianę i nie tylko.

Ci, którzy pierwszy raz słyszą o betonie architektonicznym we wnętrzu, mogą się zastanawiać, jak materiał, który kojarzy się z surowością i ciężkością sprawdzi się w aranżacji. I właśnie tym osobom wyjaśniamy dzisiaj, dlaczego beton architektoniczny nada wnętrzu charakteru i nie musi koniecznie wiązać się ze stylem industrialnym. Dla tych, którzy z betonem architektonicznym spotkali się już dawno, a może nawet mogą się pochwalić taką dekoracją we własnym wnętrzu, mamy kilka ważnych informacji i potwierdzenie, że dokonali dobrego wyboru!

Szary beton jako element dekoracyjny.

Jeżeli zastanawiacie się, jak we wnętrzu uzyskać industrialny charakter, to odpowiedź brzmi – beton. Szary, surowy beton architektoniczny nada wnętrzu loftowego klimatu. Stosowany jest głównie na ścianach, ale może pojawić się również na podłodze, schodach lub jako mniejszy element aranżacji, np. w postaci donic, mebli, blatu czy unikatowych dodatków.

Ale beton architektoniczny to nie tylko styl industrialny, ale także nowoczesny i minimalistyczny. W tych przypadkach należy zwrócić uwagę na pozostałe materiały, które zestawimy z główną postacią dzisiejszego artykułu. Beton w połączeniu z bielą, gładkimi powierzchniami i frontami mebli stworzy silny kontrast, który wygląda niezwykle nowocześnie i ponadczasowo.

W kompozycji z delikatnymi i przygaszonymi kolorami stworzy efekt umiarkowanego minimalizmu. Natomiast nawiązując do naturalnego charakteru betonu, sprawdzi się on doskonale w duecie z drewnem. Przestrzeń urządzona na bazie naturalnych materiałów sprzyja wyciszeniu, a drewno z pewnością przełamie chłód betonu. Dla podkreślenia nawiązania do natury warto wprowadzić do wnętrza rośliny, dodatki z wikliny czy kamienie.

Beton architektoniczny- wady i zalety.

Beton jest bardzo trwałym materiałem wykończeniowym. Wykazuje dużą odporność na wodę i uszkodzenia. W razie jakichkolwiek zabrudzeń można go wyczyścić gąbką lekko nasączoną wodą. Ponadto beton z czasem nie blaknie jak farby i nie ściera się jak tapety i w każdej chwili można go pomalować. Beton architektoniczny poprawia także izolację akustyczną i cieplną w pomieszczeniach. Wszystko dzięki dużej masie, która z drugiej strony może być minusem, ponieważ dość ciężkie płyty utrudniają montaż i transport, a przede wszystkim wymagają podłoża o wystarczającej nośności.

Beton architektoniczny i jego rodzaje.

Beton architektoniczny do wnętrze jest dostępny w 3 wariantach:

  1. Płyty– najczęściej sięgamy właśnie po beton architektoniczny w płytach. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz rozmiarów, kolorów, kształtów i form płyt. Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć kilka wersji w zależności na jakiej strukturze nam zależy. Do wyboru są powierzchnie gładkie (beton polerowany), z tak zwanymi wżerami (nieregularne pory) oraz o strukturze trawertynu. Dla miłośników głębi dostępne są także płyty w formie paneli 3D. Przy wyborze płyt warto zwrócić uwagę na budowę ich wnętrza, ponieważ modele, które zawierają sztuczne włókna (większa twardość i wytrzymałość) wymagają szczególnej ostrożności podczas montażu.
  2. Beton w masie– łatwiejszy w montażu i transporcie, ale wyglądem przypomina tynk i efekt końcowy nie robi już tak dużego wrażenia.
  3. Tynki betonowe wylewane w szalunkach– najrzadziej wybierana opcja, ponieważ wymaga dużej wiedzy i czasu na ich wykonanie. Ponadto nie zawsze możemy przewidzieć efekt końcowy tego rozwiązania.