Meble do sufitu.
meble do sufitu,szafki pod sufit,półki do sufitu,meble pod subit,zabudowa meblowa na całą ścianę,biblioteczka
23606
post-template-default,single,single-post,postid-23606,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Meble do sufitu.

Niejednokrotnie powtarzaliśmy, że we wnętrzu liczy się nie tylko szerokość, ale także wysokość. I właśnie tę wysokość pomieszczenia lubimy wykorzystywać. Oczywiście, nie zawsze będzie to najlepsze rozwiązanie, ale przy dobrej koncepcji można uzyskać świetny efekt końcowy, który będzie charakteryzował się praktycznością i nienaganną estetyką. Poniżej przedstawiamy dowody na to, że meble do sufitu mogą się doskonale prezentować, a nawet być swoistą dekoracją.

W małych pomieszczeniach wykorzystanie każdego metra ma istotne znaczenie. Meble pod sam sufit dają większą przestrzeń do przechowywania oraz wyeksponowania różnych elementów dekoracyjnych. Przeciwnicy zabudowy do sufitu uważają, że jest ona niepraktyczna, ponieważ mamy utrudniony dostęp do szafek i półek umieszczonych na samej górze. Jednak nie dla każdego jest to problem. Na wyższych półkach można bowiem umieścić przedmioty sezonowe, rzadziej używane, po które nie sięgamy na
co dzień. Ponadto na rynku dostępne są różnego rodzaju ozdobne drabinki i schodki, które mogą ułatwić nam dostęp do półek na samej górze. W wysoko umieszczonych szafkach można również przechowywać przedmioty, które powinny być poza zasięgiem małych dzieci.

Regały na książki na całą ścianę, to ciekawy pomysł na domową biblioteczkę. Na otwartych półkach ułożymy ulubione pozycje i dekoracje. Taka zabudowa przyciąga wzrok i tworzy przytulny klimat. Więcej miejsca do przechowywania ułatwi także dbanie o porządek. Jeśli wszystko ma swoje miejsce, to pomieszczenie wydaje się czyste i zorganizowane. W takiej sytuacji estetyka i funkcjonalność idą ze sobą w parze.

Zabudowa meblowa nie musi być jednolitą powierzchnią. W umeblowaniu na całej ścianie można wygospodarować miejsce na przykład na sofę lub fotel.

Ciekawym pomysłem będzie także połączenie frontów mebli z przeszkleniami, lub otwartych półek z zamkniętymi szafkami. Wtedy zabudowa zyskuje lekkości i dodatkowe akcenty dekoracyjne.