Sztukateria – trend, który nie przemija.
sztukateria, sztukateria we wnetrzu, jaka sztukateria, rozety, gzymsy, listwy dekoracyjne
23786
post-template-default,single,single-post,postid-23786,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Sztukateria – trend, który nie przemija.

Sztukateria przełamie monotonnie prostych powierzchni. To idealny sposób na dekorację ścian i sufitów. Dzięki sztukaterii do wnętrza wprowadzimy odrobinę niezależnej sztuki. Uzyskamy oryginalną i elegancką aranżację z efektem głębi. Odpowiednio dobrana sztukateria potrafi także poprawić zaburzone proporcje wnętrza.

Do wyboru mamy m.in. listwy dekoracyjne, gzymsy i rozety.

Na suficie najczęściej spotkamy gzyms, który zazwyczaj zaznacza miejsce styku ściany z sufitem. W ten sposób gzyms obejmuje pomieszczenie niczym rama obrazu. Gładkie dekoracje sprawdzą się w aranżacji współczesnej, natomiast bogato rzeźbione będą doskonałym uzupełnieniem wykwintnego wnętrza.

Listwa dekoracyjna ścienna przełamie jednolitą strukturę ściany. Ten atrakcyjny dodatek, dzięki szerokiej ofercie modeli i wzorów, pozwoli na dopasowanie listew do każdego pomieszczenia, które w ten sposób zyska nieprzeciętny charakter. Ozdobne listwy sprawią, że zwykłe „cztery kąty” wyróżnią się na tle innych. Tego rodzaju sztukateria może podzielić ścianę na pół, ogradzać tapetę lub formować się w ramki.

Rozeta natomiast stanowi tło dla wiszącej lampy. Rozeta kojarzy się z elegancją i najczęściej łączy się ją z efektownym żyrandolem. Obecnie w ofercie znajdziemy rozety ozdobne i o minimalistycznym designie, które można stosować w nowoczesnych aranżacjach. Rozeta wprowadza do wnętrza pozytywnie rozumiany przepych i stanowi wyjątkowy dekor.

Sztukateria jest dekoracją, którą można podkreślać wybrane elementy wnętrza, np. kominek, telewizor, okna, drzwi, wnękę czy lustro. Dzięki sztukaterii możemy stworzyć na ścianie wyjątkowe ramy, w których zamkniemy tapetę, zdjęcia lub obraz ulubionego artysty.  

Warto jednak pamiętać, ze listwy poziome ulokowane na wysokości wzroku obniżą optycznie pokój, natomiast kolumny nadadzą mu strzelistości. Z kolei dobrze dobrana sztukateria i umiejętnie położona może zredukować krzywizny ścian.

Tags: