Grzejnik w aranżacji.
grzejniki dekoracyjne, kaloryfery dekoracyjne, ogrzewanie wnętrza
23852
post-template-default,single,single-post,postid-23852,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Grzejnik w aranżacji.

Na wystrój wnętrza składa się wiele elementów, jednym z nich są grzejniki. Podejmując decyzję o stylu wnętrza należy pamiętać, że grzejniki także decydują o atmosferze i estetyce domu. Obecnie do wyboru mamy piękne i praktyczne grzejniki, które stają się dopełnieniem wystroju. Są ozdobą wnętrza, która przykuwa wzrok.

Ale zanim przejdziemy do tematu grzejników dekoracyjnych, zaczniemy od kilku podstawowych zasad dotyczących montażu kaloryferów.

Odpowiednie miejsce. Wybór odpowiedniego miejsca montażu grzejnika najlepiej pozostawić profesjonalistom. Wówczas unikniemy sytuacji, w których grzejnik utrudnia aranżację pomieszczenia lub staje się niefunkcjonalny, np. zostaje ukryty za kanapą lub zasłoną. Grzejnik powinien zostać umieszczony tam, gdzie ucieka najwięcej ciepła z pokoju, np. na ścianie zewnętrznej pod oknem. Strugi powietrza zimnego i chłodnego w tym miejscu zmieszają się i rozproszą po pomieszczeniu. Ponadto ciepłe powietrze z grzejnika stanowi zaporę dla zimnego. Parapet natomiast jest punktem „wygięcia” strumienia powietrza, które umożliwia skierowanie go w głąb pokoju. Należy również pamiętać, że każda rzecz znajdująca się w promieniu mniej niż 10 cm od grzejnika tłumi wydobywające się ciepło. Zachowajmy więc odpowiednią odległość kaloryfera od podłogi i parapetu.

Odpowiednia ilość. To zależy… od pomieszczenia- jego powierzchni, ilości okien, ścian zewnętrznych czy umiejscowienia pokoju na konkretnym piętrze. Przyjmuje się, że w pokojach powyżej 20 m² lepiej umieścić dwa mniejsze grzejniki niż jeden duży. Wówczas ogrzewamy pomieszczenie równomiernie.

A teraz przechodzimy do głównego wątku, czyli grzejników dekoracyjnych- cichych bohaterach aranżacji. Nowoczesne grzejniki nadają pomieszczeniem indywidualnego stylu i przytulności. Dzięki szerokiej gamie wzornictwa, kolorów i materiałów bez problemu jesteśmy w stanie dopasować je do naszej aranżacji.

Do minimalistycznych wnętrz warto wybierać subtelne grzejniki poziome. Proste wzornictwo nie zaburzy rytmu wnętrza. Dodatkowo wysoki, strzelisty kaloryfer sprawia, że pomieszczenie staje się wyższe i można go zamontować na wąskim fragmencie ściany, np. między oknami od sufitu do podłogi. Modele z zaokrąglonymi krawędziami będą pasowały do klasycznego i nowoczesnego wnętrza, gdzie panuje delikatny i wysmakowany styl.

Do pomieszczeń w stylu loftowym sprawdzą się grzejniki o konstrukcji żeberkowej lub spiralnej. Takie modele podkreślą przemysłowy charakter wnętrza. Do wyboru mamy kaloryfery pionowe i poziome, dostępne w różnych kolorach- my najczęściej sięgamy po czarny lub chrom.

Modnym modelem są także grzejniki płytowe, które cechują się minimalizmem estetycznym. Te grzejniki wyróżniają się znacznie mniejszą masą i wielością wymiarów, w porównaniu do tradycyjnych. Ale na rynku dostępne są także nietypowe grzejniki, np. w formie luster, w kształcie drabiny, wieszaka czy gitary. Dla każdego coś się znajdzie!