Szyny sufitowe.
23867
post-template-default,single,single-post,postid-23867,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Szyny sufitowe.

Perfekcyjne wykończenie okien to ostatni proces urządzania domu i mieszkania. Dekoracyjne zasłony wprowadzają przytulny klimat, sprawiają, że atmosfera staje się intymna i domowa. Eleganckie wykończenie okien to część idealnej aranżacji. Ale zanim wybierzemy odpowiednie zasłony, musimy zacząć od elementów mocujących, które będą stanowiły solidną oprawę okiennych dekoracji. Szyna sufitowa to nowoczesna wersja karnisza. Ta minimalistyczna aranżacja okna sprawia, że zasłony stają się integralną częścią całego wnętrza. Zasłony opadają z sufitu do ziemi, jakby unosiły się w powietrzu. Szyny sufitowe montowane są do sufitu i można je idealnie dopasować do ścian, nawet narożnych. Dlaczego jeszcze warto je wybrać?

Szyny sufitowe cechują się minimalistycznym designem. Doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Nie skupiają na sobie uwagi i stanowią tło dla dekoracyjnych zasłon i firanek. Subtelna forma jest bardzo praktyczna i elegancka. Tego typu oprawy nie wymagają wsporników czy dodatkowych wzmocnień. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach wyłożonych płytami gipsowo-kartonowymi, które mogłyby nie utrzymać obciążenia karnisza.

Szyny sufitowe są także rozwiązaniem dla posiadaczy nietypowych okien. W przypadku wysokich okien zamontowanie karniszy często jest utrudnione lub niemożliwe. W takiej sytuacji warto zdecydować się właśnie na szyny montowane do sufitu. Sprawdzą się one także przy oknach narożnych. Dzięki odpowiednim łączeniom można uzyskać efekt ciągłości.

Inną zaletą szyn sufitowych jest uniwersalność. Za ich pomocą można na przykład oddzielić dwie strefy pokoju. Tym samym w jednym pomieszczeniu tworzymy dwie przestrzenie – sypialnię i strefę relaksu, jak w poniższym projekcie.

Jaką szynę wybrać?

Do wyboru mamy szyny jedno- i wielotorowe. Jeden tor umożliwia zawieszenie jednego rodzaju osłony. Analogicznie dwutorowe pozwalają na przymocowanie dwóch warstw, a trzytorowe trzech warstw zasłon. Inna propozycją są wąskie szyny sufitowe, które można montować jedna za drugą w dowolnej odległości od siebie. Ogromną zaletą szyn sufitowych jest różnorodność rozmiarów, które można dopasować do każdego wnętrza.

Szyny sufitowe mogą być wykonane z aluminium lub PCV. Oba materiały zapewniają swobodne przesuwanie żabek lub agrafek, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Aluminiowe szyny charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć i silne słońce. Nieco tańsze szyny z PCV pozwalają natomiast na stworzenie estetycznego wykończenia oprawy okiennej.

Kolejną kwestią jest opcja systemu przesuwania firan. Możemy wybrać opcję dodatkową, ze wzmocnionym systemem przy pomocy napędu sznurkowego. Dla osób ceniących sobie nowoczesność i maksimum komfortu polecamy szyny sterowane elektrycznie