Projektowanie zdalne
Współpraca z projektantem wnętrz na odległość- czy to możliwe? Opisujemy, jak na co dzień funkcjonuje pracownia projektowania wnętrz Progetti w Warszawie. Praca zdalna nie jest dla nas żadną przeszkodą i nowością. Podpowiadamy jakie rozwiązania od wielu lat wykorzystujemy w pracy z Klientem na odległość.
zdalne projektowanie wnętrz,praca projektanta wnętrz na odległość,współpraca z projektantem na odległość,aranżacja wnętrz na odległość,projektowanie praca zdalna,projektowanie wnętrz zdalnie,projektowanie wnętrz w czasach pandemii,projektowanie wnętrz w dobie pandemii
22100
post-template-default,single,single-post,postid-22100,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
a

Projektowanie zdalne

Praca zdalna jest obecnie na topie. I chociaż w Polsce, na co dzień, jest wciąż mało popularna, to nasza pracownia Progetti od wielu lat wykorzystuje niebezpośrednią formę współpracy ze swoimi Klientami.

Aby stworzyć wyjątkowy projekt, który będzie odzwierciedleniem charakteru i pragnień przyszłego użytkownika wnętrza, trzeba go dobrze poznać. Rozmowa, wspólne poszukiwanie rozwiązań, wzajemna inspiracja- to klucze do sukcesu. Wszystkie wymienione rzeczy możemy realizować zdalnie. I chociaż niektórzy podchodzą do tego z dystansem, poniżej wytłumaczymy dlaczego nie musisz się tego obawiać.

Nowe technologie i elastyczny projektant = swobodna komunikacja.

Na co dzień architekt kontaktuje się z Klientem za pomocą popularnych mediów- telefonów i maili. Wizyty w pracowni zastępują spotkania online, prowadzone dzięki darmowym i powszechnie dostępnym narzędziom umożliwiającym videorozmowy (np. program Microsoft Teams). W ten sposób widzimy się, słyszymy i rozmawiamy. Poznajemy się i inspirujemy. I robimy to w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia.

Samodyscyplina projektanta = projekt na czas.

Jako doświadczona pracownia projektowa, wiemy jakie trudności wiążą się z pracą zdalną. Na przestrzeni tych lat wypracowaliśmy metody do ich pokonania. Po pierwsze, ustalamy z Klientem realny deadline. Bierzemy pod uwagę faktyczny czas pracy i dodajemy do niego czas na „niespodzianki”. A kiedy uda nam się wykonać projekt wcześniej niż zakładaliśmy, mamy sytuacje win-win. Po drugie, w swojej pracy kierujemy się hasłem- „co masz zrobić jutro, zrób wczoraj, a najpóźniej dzisiaj”. Nie planujemy, działamy. Po otrzymanym zleceniu od razu zasiadamy do pracy.

Jesteśmy in touch = nieograniczony duet.

W trakcie całego procesu pozostajemy w stałym kontakcie z Klientem. Jesteśmy dostępni pod telefonem o każdej porze dnia (a jak trzeba, to i nocy). Staramy się, aby Klient czuł się komfortowo i pewnie w tej nietypowej sytuacji. Brak spotkań face to face, nie oznacza, że momentami Klient nie wie co się dzieje z jego projektem i mieszkaniem. Na bieżąco informujemy na jakim etapie prac jesteśmy i to nie tylko projektowych, ale także wykończeniowych. Kompleksowa realizacja projektu na odległość też jest możliwa. Wtedy „atakujemy” Klienta fotorelacją i szczegółowymi opisami postępów na budowie.

Nic nowego.

Praca zdalna nie jest dla nas nową sytuacją. Wszystkie powyższe działania od lat praktykujemy i szlifujemy do perfekcji. I chociaż nazwa „praca zdalna” może budzić niechęć i wiele wątpliwości, różne elementy tej formy pracy każdy z nas stosuje w życiu codziennym. Nie można zaprzeczyć, że nowe doświadczenie zawsze niesie za sobą rozwój, a niekiedy nieszablonowe pomysły. Dlatego zachęcamy do projektowania z nami na odległość. #zostanwdomu