3 sposoby na aranżację łazienki- cegła, beton, drewno.
płytki łazienkowe,płytki łazienka beton,cegła w małej łazience,cegła łazienka,cegła łazienka inspiracje,drewno łazienka,drewno beton łazienka,płytki drewnopodobne,płytki imitujące beton,cegła w łazience,beton w łazience,drewno w łazience
23392
post-template-default,single,single-post,postid-23392,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

3 sposoby na aranżację łazienki- cegła, beton, drewno.

Ile czasu spędzamy w łazience? Według pewnych badań, przeciętny człowiek spędza 22 minuty w łazience każdego dnia. To chyba dobry powód, żeby zadbać o piękny wygląd naszej łazienkowej przestrzeni. Zwłaszcza, że każdy dzień najczęściej zaczynamy od porannej toalety, a kończymy na wieczornej kąpieli. A nic tak nie poprawia nastroju, jak estetyczne otoczenie, co również potwierdzają naukowcy! Poniżej przedstawiamy jedną łazienkę w trzech wersjach, bo u nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Cegiełka.
Oryginalne wykończenie łazienki, czyli płytki ceramiczne w formie cegieł. Cegła tworzy złudzenie trójwymiarowości i optycznie niweluje wszelkie nierówności. Może pojawić się na jednej ze ścian lub jako element dekoracyjny. Nie należy natomiast kłaść cegły na wszystkich ścianach, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ znacznie pomniejszy to łazienkę. Płytki imitujące wygląd cegieł dzielimy na trzy rodzaje- gres, glazurę i panele.

Gres – bardzo trwały, odporny na ścieranie i chłonięcie wody. Gres imitujący cegłę, najlepiej oddaje jej naturalny charakter.
Glazura – odporne na działanie wody. Glazura ma gładką powierzchnię, co ułatwia czyszczenie.
Panele ceramiczne – płytki ceramiczne w formie cegieł, które tworzą wykończenie w postaci grafiki lub zdjęcia. Panele są odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. (więcej o rodzajach płytek ceramicznych przeczytasz tutaj)

Cegiełka może mieć naturalne zabarwienie, od palonego pomarańczowego, do ciemnego brązu. Tego rodzaju płytki wykonane są najczęściej z gresu. Idealnie sprawdzą się w aranżacjach industrialnych i rustykalnych. Jasna cegiełka, biała i w odcieniach beżu, to modele do wnętrz skandynawskich i bardziej eleganckich. Na jasnej bazie pięknie prezentują się różnego rodzaju dodatki, biel odbija także światło, rozjaśniając w ten sposób całe wnętrze. Płytki mogą mieć gładką lub porowatą strukturę. Ciemna cegła, w kolorze grafitu i palety szarości, doskonale odnajdzie się w nowoczesnych i surowych wnętrzach. Po to rozwiązanie sięgają odważne osoby, które chcą mieć łazienkę z charakterem. Natomiast kolorowe płytki z glazury dają wiele możliwości aranżacyjnych. Nie możemy jednak zapomnieć o umiarze i dobrym smaku. Kolor z pewnością wprowadzi do wnętrza odrobinę pozytywnej energii i humoru. To doskonałe rozwiązanie do aranżacji, które potrzebują ożywienia. Panele ceramiczne umożliwiają prezentację grafik lub zdjęć na powierzchni imitującej ceglaną ścianę. Sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych oraz retro.

Beton.
Minimalistyczny i chłodny charakter płytek imitujących beton, to idealny materiał do nowoczesnych i loftowych łazienek. Producenci płytek oferują płytki imitujące beton w różnych odcieniach szarości, czerni a nawet bieli. Duże formaty płyt gresowych minimalizują ilość połączeń i widocznych fug, dzięki  czemu powstaje niemal jednolita powierzchnia. Surowe wykończenie docenią osoby, które dobrze odnajdują się w oszczędnych i perfekcyjnych pomieszczeniach. Betonowa podstawa jest doskonałym tłem dla dodatków. Może pojawić się na ścianie i podłodze. Decydując się na beton na powierzchni jednej ściany lub jej części nie musimy obawiać się przytłoczenia wnętrza. Płyty imitujące beton będą także doskonałym pomysłem na wykończenie przestrzeni prysznicowej. Gresy betonopodobne gwarantują trwałość i estetyczny wygląd na długie lata. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na ścieranie i wilgoć. Szary beton w łazience możemy połączyć z bielą i brązami. Płyty dobrze prezentują się w duecie z białymi frontami mebli, tworząc efektowny kontrast. Jeśli szarości mają dominować we wnętrzu, warto zdecydować się na dodatki, od których odbija się światło, np. o złotym lub miedzianych wykończeniu.

Drewno.

Płytki drewnopodobne tworzą efekt przytulności w łazience. Motyw drewna, nawiązuje do piękna natury i stylu eko. Płytki gresowe imitujące drewno są łatwe w pielęgnacji, trwałe i odporne na uszkodzenia. Nawiązanie do przyrody przynosi relaks i spokój. To rozwiązanie sprawdzi się do domowej strefy SPA. Producenci płytek oferują modele, które do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, zarówno pod kątem gatunku, faktury i koloru, jak i usłojenia. Ciemne kolory nadadzą wnętrzu elegancji i charakteru. Jasne odcienie optycznie powiększą i ocieplą pomieszczenie. Płytki drewnopodobne tworzą idealny duet z płytkami imitującymi beton. Szara łazienka połączona z drewnem nawiązuje do bardziej klasycznego stylu i przełamuje surowość betonu. Walory estetyczne drewna są ponadczasowe. Jeśli decydujemy się na płytki drewnopodobne, czy to na ścianie, podłodze, w strefie prysznicowej, czy we wnęce, to możemy mieć pewność, że łazienka zawsze będzie prezentowała się elegancko, nawet przy zmieniających się trendach.