Jak podzielić pokój na strefy?
jak podzielić pomieszczenie,jak podzielić pokój na części,jak oddzielić kuchnię od salonu,ścianka gipsowa,drzwi przesuwne,regały na książki
23640
post-template-default,single,single-post,postid-23640,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak podzielić pokój na strefy?

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy do wykorzystania mamy dużą przestrzeń i nie do końca wiemy, co z nią zrobić. Innym razem jesteśmy posiadaczami niewielkiego metrażu a chcemy stworzyć wielofunkcyjny pokój. Jakie rozwiązania aranżacyjne wykorzystać w obu tych przypadkach? Opierając się na naszych projektach opowiemy, jak efektywnie podzielić pokój.

Ścianka działowa.

Najprostszy i najczęściej wykorzystywany sposób na oddzielenie stref w pomieszczeniu. Za pomocą płyty gipsowo-kartonowej szybko i nieinwazyjnie możemy dostosować wnętrze do naszych potrzeb. Taką ścianę można tynkować i malować na dowolny kolor, dlatego niekiedy stanowi przedłużenie ścian nośnych. Dodatkowo w ściance działowej możliwe jest wyprofilowanie półek i wnęk- to rozwiązanie sprawdzi się w mniejszych wnętrzach, których nie chcemy przytłoczyć kolejną, pełną ścianą.

Drzwi przesuwne.

To zaawansowana wersja ścianki działowej, ponieważ w płytę gipsowo-kartonową wstawiane są drzwi, które płynnie oddzielają od reszty pomieszczenia. Dużą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca, ponieważ drzwi przesuwne nie wymagają przestrzeni do odchylenia skrzydła do kąta 90 stopni, jak w przypadku tradycyjnych drzwi.

Półki na książki.

Jedno z naszych ulubionych rozwiązań aranżacyjnych. W tej sytuacji nie tylko wydzielamy strefy we wnętrzu, ale także zyskujemy miejsce na książki i dekoracje – czyli metoda typu 2w1. Wysokie półki i regały wyglądają lekko i nowocześnie oraz są bardzo praktyczne.

Szklana ściana.

Szkło dzięki swojej lekkiej konstrukcji i transparentności sprawia, że zachowamy wymiary wnętrza. Ponadto od szkła odbija się światło, co jest istotne w małych wnętrzach i/lub z ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Taka ściana może być gładka lub posiadać wzory, przezroczysta lub mleczna (matowa). Przeszklenie może być także wykonane w stylu loftowym, jak na naszym projekcie poniżej- wykończenie możemy dopasować do klimatu aranżacji i indywidualnych preferencji.