Nowoczesne aranżacje schodów.
23723
post-template-default,single,single-post,postid-23723,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Nowoczesne aranżacje schodów.

Balustrada schodowa to niezwykle istotny element dekoracyjny, niejednokrotnie bardzo niedoceniany. Balustrada odgrywa w aranżacji ogromną rolę, ponieważ ułatwia bezpieczne poruszanie się po schodach. I to właśnie ona może tworzyć klimat mieszkania, a efekt końcowy w dużej mierze zależy od doboru materiałów.

Klasyczne drewno.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest balustrada z drewna. Dzięki niemu wnętrze wydaje się przytulne i nabiera rodzinnej atmosfery. Mogą to być tradycyjne słupki lub nieco bardziej nowoczesne ścianki z drewnianych płyt. Taka balustrada będzie idealnym uzupełnieniem schodów z drewna, ale sprawdzi się praktycznie do każdego rodzaju schodów. Uniwersalizm tego materiału, to jego największa zaleta. Należy jednak pamiętać, że drewno wymaga systematycznej konserwacji. Aby nie straciło swojej pierwotnej barwy musi być dobrze zabezpieczone.

Metalowe balustrady.

Nowoczesny pomysł, po który sięga coraz więcej właścicieli domów, a także projektantów wnętrz. Metalowe barierki, w postaci cienki słupków sprawią, że wnętrze nabierze charakteru. Barierka może rozciągać się od podłogi do sufitu, co tworzy niezwykły efekt estetyczny. Dzięki barierkom sznurowym, schody wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie. Metalowe balustrady mogę mieć wiele innych wariantów. Jeśli szukamy oryginalnego rozwiązania. Możemy wykorzystać barierki ażurowe. Finezyjne wzory przy schodach będą wyjątkową ozdobą aranżacji, niemal dziełem sztuki.

Transparentne balustrady.

Nowoczesne balustrady ze szkła są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą mieć przestronne wnętrze, a jednocześnie bezpieczne. Szklana balustrada nie będzie skupiać na sobie uwagi. Daje wrażenie ciągłości wystroju, a jej lekkość nie przytłacza wnętrza. Szklana tafla nie dzieli przestrzeni, a optycznie ją powiększa. Jednocześnie ułatwia nam także bezpieczne korzystanie ze schodów, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Musimy jednak pamiętać, że na takim rozwiązaniu widoczne są każde odciski palców i inne zabrudzenia.