Jak stworzyć aranżację w stylu nowoczesnym?
23739
post-template-default,single,single-post,postid-23739,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Jak stworzyć aranżację w stylu nowoczesnym?

Wnętrze w stylu nowoczesnym charakteryzuje się porządkiem, wolną przestrzenią i prostymi liniami. Brakuje niepotrzebnych dekoracji, panuje natomiast przemyślany minimalizm. Aranżacje nowoczesne są także funkcjonalne, każda rzecz pełni określoną funkcję i jest praktyczna. Z tego powodu projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym musi być dobrze przemyślane. Poniżej przedstawiamy trzy podstawowe cechy tego stylu.

Prostota.

Styl nowoczesny cechuje przejrzystość. Zbędne są liczne dodatki, zdobienia i niepotrzebne meble. Dominuje minimalizm i zasada „,mniej znaczy więcej”. Liczy się komfort i otwarta powierzchnia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą pomieszczeń, np. salonu z jadalnią i kuchnią. Styl nowoczesny charakteryzuje się jasnymi kolorami, które optycznie rozjaśniają i powiększają wnętrze. I choć ta oszczędna kolorystyka dominuje, to dla urozmaicenia można zastosować kontrasty w postaci dodatków i detali. Wystrój powinien tworzyć harmonijną całość.

Wytrzymałość.

W nowoczesnych wnętrzach uwagę przykłada się do jakości materiałów wykończeniowych. Meble muszą być nie tylko estetyczne, ale także trwałe i funkcjonalne. Wyposażenie charakteryzuje się prostotą, jednolitą kolorystyką i brakiem zdobień. Dominują drewniane, meble oraz z tworzywa sztucznego. Mile widziane są także elementy stalowe i ze szkła. Doskonałym rozwiązaniem podłogowym będą proste deski lub panele. Sprawdzą się także wielkoformatowe płytki ceramiczne. Na ścianach, oprócz farby, można zastosować beton architektoniczny lub panele 3D.

Uporządkowanie.

Styl nowoczesny ściśle wiąże się z oszczędnością i symetrią. Tego rodzaju aranżacja daje możliwość poszukiwania swojego indywidualnego stylu. Jest uniwersalna i ponadczasowa. Przy projektowaniu ważna jest pomysłowość, aby wnętrze było wielofunkcyjne. Rozkładane sofy i stoły ułatwiają zaoszczędzenie cennej przestrzeni i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na czyste. Wielofunkcyjne meble, drzwi czy nowoczesne patenty zwiększają funkcjonalność. Całość musi zachować spójność geometryczną, dlatego dobrym wyborem będą meble w kształcie prostopadłościanów i sześcianów.