Ogrodowe SPA.
Marzy Ci się domowe SPA w ogrodzie, ale nie wiesz jak je zaprojektować? Zespół projektantów wnętrz Progetti przychodzi z pomocą. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy aranżacji SPA we własnym ogrodzie oraz prezentujemy nasz projekt domowego SPA.
ogrodowe spa,spa w ogrodzie,domowe spa w ogrodzie,jacuzzi w ogrodzie,spa na zewnątrz,baseny ogrodowe spa,ogrodowe dżakuzi,wanny spa ogrodowe,spa ogrodowe aranżacje
22180
post-template-default,single,single-post,postid-22180,single-format-standard,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Ogrodowe SPA.

Jacuzzi w ogrodzie i pod altaną staje się w Polsce coraz bardziej popularnym pomysłem. Ogrodowe SPA jest niezwykle kuszące, ze względu na swoje odprężające, zdrowotne i odmładzające właściwości. W prywatnej, komfortowej i bezpiecznej atmosferze jesteśmy w stanie całkowicie się wyciszyć i zapomnieć o trudnościach dnia codziennego. Całoroczne jacuzzi ogrodowe to prywatne uzdrowisko w zasięgu ręki, do dyspozycji o każdej porze dnia i roku.

Wanny SPA ogrodowe.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów jacuzzi. Różnią  się one ze względu na materiał budulcowy- wanny ogrodowe najczęściej wykonywane są z akrylu powleczonego włóknem szklanym, pianką poliuretanową lub poliestrem.  W ofercie pojawiają się także jacuzzi dmuchane, produkowane z PCV, które mają charakter mobilny. Najlepszym rozwiązaniem będzie jacuzzi całkowicie izolowane pianką, ponieważ na długo podtrzymuje określoną temperaturę wody, wydłuża żywotność jej komponentów i jest energooszczędne. Dostępne są także różne kształty jacuzzi- okrągłe, owalne, kwadratowe i prostokątne. Do wyboru pozostaje także rodzaj i tryb masażu w wannach. Cennik poszczególnych modeli zależy więc od bardzo wielu czynników. W przypadku zabudowanego jacuzzi koszt znacznie wzrasta, ponieważ wymaga to budowy podestu lub schodków. Wpływ na cenę ogrodowego SPA ma także zamontowanie dodatkowego systemu oświetleniowego wokół wanny, który po zmroku stworzy przytulną i romantyczną atmosferę.

Ochrona strefy relaksu.

Aby zapewnić sobie całoroczny komfort w przydomowym SPA, warto przemyśleć jego zabezpieczenie. Umieszczenie jacuzzi pod zadaszeniem chroni wodę przed zanieczyszczeniami i skrajnymi warunkami pogodowymi, jak deszcz, wiatr, czy nadmierne słońce. Do wyboru jest wiele opcji, od rozwijanego zadaszenia Pergola, po drewniane lub betonowe konstrukcje. Doskonały efekt wizualny powstaje z połączenia wszystkich tych materiałów, co zapewnia zarówno stabilność, jak i lekki oraz naturalny wygląd.

Wymagania techniczne.

Do funkcjonowania każdej wanny ogrodowej z hydromasażem potrzebne jest zasilanie elektryczne. Jacuzzi wymaga podpięcia pod oddzielny obwód elektryczny. Konieczne jest wzięcie pod uwagę bezpieczeństwa przyszłych użytkowników ogrodowego SPA i obowiązujących zasad budowlanych. Kolejnym wymogiem jest doprowadzenie instalacji wodnej i kanalizacji. Pozbywanie się wody po kąpieli do gruntu jest bowiem prawnie niedopuszczalne. Ogrodowe jacuzzi całoroczne powinno być także zlokalizowane blisko domu (nie dalej niż 10 m), co pozwoli na szybkie dojście do wnętrza i uniknięcie zmarznięcia zimą. Ponadto ważne, aby wanna była w odpowiedniej odległości od roślin, które mogłyby zanieczyszczać wodę. Należy także pamiętać, aby umieścić jacuzzi z dala od spojrzeń sąsiadów i przechodniów, a jednocześnie z dostępem do słońca i miejscem na leżaki.

Przeczytaj także: